Zamknij

Polacy kupili prawie milion ton węgla przez internet. PGG: zakup bywa trudny

15.09.2022 14:41
Polacy kupili milion ton węgla
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Polska Grupa Górnicza przekazała, że mimo podwyżek cen węgla, sprzedaż nieustannie rośnie. Od początku tego roku sklep internetowy PGG sprzedał prawie milion ton węgla, który trafił do ponad 236 tys. klientów.

Węgiel w Polsce stał się towarem deficytowym. Sama Polska Grupa Górnicza kilkukrotnie zwiększała jego ceny, a do ostatniej podwyżki doszło 8 września. O ok. 20 proc. poszły w górę ceny węgla opałowego w e-sklepie, co spółka tłumaczy koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z planami zwiększenia wydobycia w przyszłym roku.

Polacy kupili prawie milion ton węgla w e-sklepie PGG

Mimo rosnących cen, zapotrzebowanie na węgiel nie spada. Polacy kupują surowiec, choć jego ilość wciąż nie jest w stanie zaspokoić popytu. 40 proc. Polaków przyznało, że nie ma wystarczających zapasów węgla na zimę.

W e-sklepie PGG po ostatnich podwyżkach cena ekogroszku wzrosła z ok. 1460 zł/t do ok. 1700 zł/t, zaś za węgiel luzem, który wcześniej kosztował średnio 1250 zł, teraz trzeba zapłacić ok. 1500 zł/t.

 

PGG poinformowała, że od stycznia e-sklep obsłużył 236 tys. 846 klientów, do których trafiło prawie milion ton węgla.

Mimo że zakup węgla bywa bardzo trudny i wymaga dużej cierpliwości, po każdej sesji zakupowej we wtorki i czwartki licznik e-sklepu rośnie o kilkadziesiąt tysięcy ton i kilka tysięcy nabywców 

PGG

E-sklep wprowadził ograniczenia na zakup węgla. Od 29 sierpnia łączny limit zakupowy wynosi 3 tony, raz na 12 miesięcy. Towar jest uzupełniany we wtorki i czwartki od godziny 16.00 i dostępny jest do wyczerpania zapasów.

RadioZET.pl/PAP/PGG

CMjBQLDAsUGw=