Zamknij

Awaria kalkulatora wynagrodzeń Polskiego Ładu. Co się stało?

28.01.2022 18:52

Rząd przeprasza za utrudnienia, spowodowane awarią strony internetowej, na której znajdował się kalkulator wynagrodzeń. Narzędzie pomagało obliczyć, o ile zmieni się pensja pracownika z powodu obowiązywania nowych przepisów Polskiego Ładu.

Polski Ład. Awaria kalkulatora wynagrodzeń. Co się stało
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Polski Ład wywołał mieszane emocje wśród obywateli. Na początku stycznia 2022 roku negatywnie zaskoczeni byli nauczyciele i policjanci, którzy otrzymali niższe wynagrodzenia. Z rozliczeniami mają problem również przedsiębiorcy, a połowa księgowych wykupiła już dodatkowe ubezpieczenie od błędów.

W rozjaśnieniu sytuacji, jak Polski Ład wpłynie na pensje Polaków służy kalkulator wynagrodzeń, który właśnie przestał działać. Przypomnijmy, że dwa główne czynniki, które wpływają na zmianę wynagrodzenia netto w Polskim Ładzie, to wprowadzenie kwoty wolnej od PIT w wysokości 30 000 zł oraz wprowadzenie samodzielnej składki zdrowotnej 9 procent.

Kalkulator wynagrodzeń Polskiego Ładu nie działa

Kalkulator wynagrodzeń dla umów o pracę w 2022 roku służy do oszacowania wysokości wynagrodzenia netto w ujęciu rocznym, z uwzględnieniem założeń rządowego programu „Polski Ład”. Do tej pory narzędzie znajdowało się pod adresem: https://wiecejwportfelach.gov.pl/kalkulator.

W piątek (28 stycznia 2022 roku) najpierw pojawił się na stronie komunikat "Strona, której szukasz nie istnieje". Obecnie widnieje tam informacja "Trwają prace rozwojowe. Przepraszamy za utrudnienia".

loader

RadioZET.pl