Zamknij

Polski Ład. Wiceminister finansów zdradził, kto zyska najwięcej na zmianach

28.03.2022 15:19

Rządzący zapowiedzieli wprowadzenie zmian podatkowych w Polskim Ładzie. Nie zaczęły jeszcze obowiązywać, ale już pojawiły się informacje, kto na nich zyska najwięcej.

Polski Ład. Wiceminister finansów zdradził, kto zyska najwięcej na zmianach
fot. Marek BAZAK/East News

Polski Ład ma być po raz kolejny zmieniony. Podatki będą niższe, ale nie będzie ulgi dla klasy średniej. Jak na kolejnej reformie Polskiego Ładu wyjdą podatnicy?  

Z wypowiedzi wiceministra finansów Artura Sobonia wynika, że maksymalna korzyść, jaką osiągną podatnicy po zapowiedzianych zmianach podatkowych, to 375 zł miesięcznie dla tych, co rozliczają się na skali. - Największą korzyść uzyskają osoby w okolicach progu podatkowego w wysokości 120 tys. zł – dodał.

Polski Ład. Kto zyska najwięcej?

W ubiegłym tygodniu rząd zapowiedział zmiany w PIT, składce zdrowotnej i uldze dla klasy średniej. Natomiast w poniedziałek w TVP Info wiceminister finansów Artur Soboń był pytany o to, kto najbardziej skorzysta na tych zmianach.

Przy poprzednich zmianach skorzystali ci, którzy zarabiają najmniej, a przy obecnych, ci co zarabiają nieco lepiej lub mają średnie dochody. Maksymalna korzyść podatkowa to 375 zł miesięcznie dla tych, co rozliczają się na skali

Artur Soboń, wiceminister finansów

Dopytywany, jaka grupa podatników uzyska tę największą korzyść, odpowiedział, że chodzi o osobę w okolicach progu podatkowego w wysokości 120 tys. zł, przy którym stawka podatku rośnie do 32 proc.

- Maksymalna korzyść jest tam, ale nawet powyżej 120 tys. zł dochodów rocznie korzyść dla podatników jest widoczna” – powiedział wiceszef resortu.

loader

RadioZET.pl/PAP/Marek Siudaj/TVP Info