Zamknij

Primark w kolejnych miastach Polski. Sieć zdradziła plany

26.01.2022 14:06

Do Warszawy i Poznania dołączą kolejne miasta, do których można będzie udać się na zakupy w popularnych sklepach Primark. Irlandzka sieć zdradziła plany rozwoju.

Kolejny Primark w Polsce
fot. Jakub Kaminski/East News

Primark, irlandzka sieciówka z branży modowej, na dobre zagościła w Polsce. Pierwszy sklep przyjął klientów na warszawskich Młocinach, kolejny w Poznaniu. W najbliższych miesiącach na listę sklepów tej sieci w Polsce dołączy kilka kolejnych lokalizacji.

- W latach 2022-23 sieć sklepów odzieżowych Primark planuje otwarcia nowych sklepów – w Krakowie, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu – poinformował serwis Wiadomościhandlowe.pl. Kiedy klienci tych miast będą mogli udać się na zakupy do tej znanej w całej Europie sieciówki?

Primark w Polsce. Lista sklepów

Primark pojawił się na polskim rynku w 2020 roku. Wówczas, w czasie pandemii, odbyło się otwarcie sklepu w Galerii Młociny. Rok później w galerii Posnania w Poznaniu klienci mogli zrobić zakupy w drugim sklepie irlandzkiej sieciówki w Polsce. To jednak nie koniec ekspansji.

Jeszcze w 2022 roku Primark otworzy sklep w krakowskim centrum handlowym Bonarka City Center. Zaś w połowie 2023 r. ruszą aż trzy placówki. Pierwszy w połowie przyszłego roku w Silesia City Center w Katowicach, a dwa pozostałe na koniec roku w Magnolia Park we Wrocławiu i Manufakturze w Łodzi. W sumie, jak podaje serwis Wiadomościhandlowe.pl, na koniec 2023 r. sieć chce mieć w naszym kraju przynajmniej sześć sklepów.

Primark to międzynarodowa sieć sklepów z branży modowej, która oferuje odzież, kosmetyki i artykuły gospodarstwa domowego. Pierwszy sklep powstał w Dublinie w 1969 roku. W sierpniu 2020 roku sieć wkroczyła na polski, 13. z kolei rynek. Sieć Primark liczy łącznie 390 sklepów w 14 krajach i zatrudnia ponad 70 tys. pracowników.

loader

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl