Zamknij

Problemy Facebooka. Miliarder chce odejść z zarządu

09.02.2022 08:21

Z zarządu Mety odchodzi Peter Thiel, jedna z najważniejszych osób odpowiedzialnych za sukces Facebooka. Pierwszy inwestor popularnej platformy chce zaangażować się w politykę.

Problemy Facebooka. Miliarder chce odejść z zarządu
fot. Dinendra Haria / WENN/agefotostock/East News

Facebook jest wypadkową między studenckim pomysłem na aplikację społecznościową a uczynieniem z niej dochodowego międzynarodowego biznesu. Jednak w ostatnim czasie Facebook mierzy się z problemami w aplikacji, spowolnieniem i rozczarowującymi prognozami.

Czy to powód, przez który z zasiadania w zarządzie najpopularniejszego serwisu świata rezygnuje Peter Thiel? Przedsiębiorca był związany z Facebookiem prawie od początku jego istnienia. Jako pierwszy inwestor przekazał pomysłodawcom 500 tysięcy dolarów na urzeczywistnienie ich pomysłu.

Facebook. Z zarządu odchodzi pierwszy inwestor Peter Thiel

Peter Thiel zainwestował w Facebooka, gdy był jeszcze tylko studenckim pomysłem na dochodową aplikację. Okazuje się, że nie był to jednorazowy strzał, a mężczyzna ma oko do rentownych biznesów. Jest współzałożycielem PayPal oraz firmy analitycznej Palantir Technologies, a także wczesnym zwolennikiem m.in. LinkedIn i Yelp. Mark Zuckerberg skomentował w oświadczeniu odejście inwestora.

Peter był cennym członkiem naszego zarządu i jestem głęboko wdzięczny za wszystko, co zrobił dla naszej firmy — od uwierzenia w nas, gdy niewielu innych by to zrobiło, do nauczenia mnie tak wielu lekcji o biznesie, ekonomii i świecie. Peter jest naprawdę oryginalnym myślicielem, któremu możesz przedstawić swoje najtrudniejsze problemy i uzyskać unikalne sugestie

Mark Zuckerberg, CEO Facebook

Jako powód odejścia przedsiębiorcy z zarządu Facebooka podawane jest zaangażowanie w politykę. Peter Thiel nie ukrywa swojego poparcia dla Donalda Trumpa. Z informacji podanych przez New York Times wynika, że miliarder zamierza wspierać kandydatów, którzy popierają poglądy byłego prezydenta USA.

Redakcja CNN poinformowała, że Peter Thiel ma pełnić funkcję dyrektora zarządu jeszcze tylko do najbliższego spotkania akcjonariuszy Mety. Zwykle odbywało się w maju, ale w tym orku firma jeszcze nie podała dokładnej daty. Miliarder ma wziąć udział w spotkaniu z inwestorami, ale nie będzie ubiegał się o reelekcję.

loader

RadioZET.pl/Engadget/CNN/NewYorkTimes