Zamknij

Rakesh Jhunjhunwala nie żyje. Był jednym z najbogatszych ludzi świata

PAP
14.08.2022 20:21

W wieku 62 lat w Bombaju w Indiach zmarł miliarder Rakesh Jhunjhunwala, udziałowiec w dziesiątkach firm w swoim kraju, nazywany „królem giełdy”. Jego majątek szacowany jest na prawie 6 mld dolarów. Był osobistością niezwykle popularną. Nazywano go "Warrenem Buffettem z Indii". W ostatnim rankingu miliarderów Forbesa był na 438 pozycji.

Rakesh Jhunjhunwala nie żyje
fot. AP/Associated Press/East News

Rakesh Jhunjhunwala nie żyje. Przyczyna zgonu, o którym zawiadomiła w niedzielę jego rodzina, nie jest znana.  
 
Przygodę z biznesem i akcjami zaczął już jako nastolatek. Media przypominają zasady, jakimi kierował się w biznesie: „trend jest twoim przyjacielem” oraz „jedyną regułą, jaką wyznaję, jest to, że nie ma reguł”.

Rakesh Jhunjhunwala nie żyje

Jhunjhunwala, który sam doszedł do ogromnego majątku, zmarł kilka miesięcy po tym, gdy powołał swoje tanie linie lotnicze Akasa Air. 

“Wszystko, co umiem, to handlować i inwestować, nie chcę robić nic innego w życiu” - powiedział ten jeden z najbogatszych ludzi świata w wywiadzie przed 10 laty. Słynął, jak się przypomina, z wyjątkowych zdolności komunikowania się z ludźmi, co pomagało drobnym inwestorom zrozumieć zasady giełdy. 
 
W poniedziałek, na sześć dni przed śmiercią, stwierdził w telewizji CNBC-TV18, że gospodarka Indii „wkracza w złotą erę”. Wyraził nadzieję, że jego rodacy są takimi optymistami, jak on. 

Jhunjhunwala był zwolennikiem premiera Narendry Modiego, który na wiadomość o jego śmierci powiedział, że był „nieposkromiony, pełen życia, dowcipny i przenikliwy” (Jhunjhunwala po prawej – przyp. red).

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK