Zamknij

Rewolucyjne zmiany w podatkach i nowa tarcza. Konferencja rządu [RELACJA]

Katarzyna Witwicka
24.03.2022 08:30

Będzie kolejna rewolucja w podatkach. Rząd wprowadza nową tarczę, łata luki w Polskim Ładzie i wprowadza nowe rozwiązania. Konferencję premiera Mateusza Morawieckiego relacjonowaliśmy na żywo.

Konferencja p[remiera 24 marca 2022
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News
  • Premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany w Polskim Ładzie. Pytany, czy nowa tarcza antyputinowska nie jest w praktyce tarczą antyładową, która łagodzi skutki reformy, szef rządu zaprzeczył. Jak mówił, chce przygotować Polaków na gospodarcze skutki wojny w Ukrainie.
  • Od 1 lipca chcemy zrezygnować z ulgi dla klasy średniej – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Podatnicy, którzy rozliczają się według skali podatkowej zapłacą niższy PIT. Nie 17, a 12 proc. podatku.
  • Szef rządu przekazał, że w projekcie zmian podatkowych, który ma trafić do konsultacji, wprowadzony ma zostać mechanizm osłonowy związany z 1 proc. podatku przeznaczanego przez osoby indywidulane na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.
  • Jak zaznaczył premier liniowcy będą mogli wliczyć składkę zdrowotną w koszty „do kwoty 8700 zł”.
  • - Podobnie jak dla osób rozliczających się na ryczałcie, połowa płaconej będzie mogła być odliczona od przychodów ewidencjonowanych, bo tam nie ma przecież kosztów dla ryczałtowców. Zakładamy także możliwość pełnego rozliczania się samotnego rodzica z dzieckiem – dodał premier.
  • Na zakończenie konferencji premier zdymisjonował ministra rozwoju Piotra Nowaka

KONFERENCJA MATEUSZA MORAWIECKIEGO [NA ŻYWO]

RadioZET.pl