Obserwuj w Google News

Koniec obostrzeń. Co ogłosił premier Mateusz Morawiecki?

1 min. czytania
23.02.2022 09:15
Zareaguj Reakcja

Zakażeń koronawirusem przybywa, a rząd tymczasem luzuje obostrzenia. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 23 lutego 2022 roku ogłosił decyzję rządu w tej sprawie.

Zmiany w obostrzeniach
fot. Mateusz Grochocki/East News

Obostrzenia będą zmienione – zdecydował rząd. Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej 23 lutego 2022 roku mówił o dalszej strategii walki z koronawirusem.

Jak poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie radiowej Jedynki, w środę 23 lutego odnotowano ponad 20 tysięcy nowych zakażeń, zaś 360 osób z COVID-19 zmarło. Czy to czas na luzowanie obostrzeń? Oto, co ogłosił rząd.

Obostrzenia do zmiany. Konferencja premiera 23 lutego 2022

Jak mówił Waldemar Kraska dla radiowej Jedynki, sytuacja epidemiczna w Polsce „jest stabilna”, więc jego zdaniem luzowanie obostrzeń jest uzasadnionym ruchem rządu. Takie stanowisko podzielili rządzący, którzy podczas konferencji prasowej ogłosili nowe zasady covidowe.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi zasadami covidowymi, przedsiębiorcy muszą pilnować limitów klientów. W sklepach wynosi on 1 os./15 mkw, zaś w przypadku hoteli i restauracji przyjąć można nie więcej niż 30 proc. niezaszczepionych gości. Nadal obowiązuje zasada utrzymywania dystansu i noszenia maseczek w miejscach publicznych. W jaki sposób zmienią się obostrzenia?

Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy te, które są konieczne. - Mateusz Morawiecki
  • Nadal obowiązywać będzie obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych
  • Praca zdalna, która zalecana była m.in. w przypadku urzędów, zostanie zniesiona. Urzędnicy wrócą do pracy stacjonarnej.
  • Restrykcje związane z limitami klientów zostaną zniesione 1 marca 2022 roku.

 

Rząd znosi obostrzenia
fot. Gov.pl

RadioZET.pl