Obserwuj w Google News

Rząd tworzy nową ustawę dot. walki z COVID-19. "Będzie zawierała postulaty opozycji"

1 min. czytania
25.01.2022 16:29
Zareaguj Reakcja

Pandemia przez wiele miesięcy paraliżowała polską i światową gospodarkę. Kolejne warianty koronawirusa wymusiły stworzenie nowych przepisów regulujących zasady zwalczania zarazy. Wśród pomysłów pojawiły się m.in. paszporty covidowe i ustawa Hoca. Sprawdzamy, jakie ustalenia płyną z wtorkowego (25 stycznia 2022) spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami partii politycznych.

Rząd tworzy nową ustawę dot. walki z COVID-19. Będzie zawierała postulaty opozycji
fot. Piotr Molecki/East News

Szczepienia przeciw COVID-19 to priorytet dla rządu. Politycy chcą, aby jak największa część społeczeństwa przyjęła substancję uodparniającą na koronawirusa. W tym celu premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek (25 stycznia 2022 roku) z przedstawicielami partii politycznych w sprawie dalszej walki z pandemią. W grę miały wchodzić surowsze obostrzenia, a nawet lockdown dla niezaszczepionych.

W spotkaniu wziął udział m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Pojawiły się informacje, że ustawa Hoca idzie do kosza. Natomiast rzecznik rządu Piotr Müller zaprzeczył tym doniesieniom i zapewnił, że rząd w dalszym ciągu będzie procedował ustawę Hoca, która zapewnia pracodawcom możliwość weryfikacji certyfikatów covidowych u pracowników.

My przygotujemy jeszcze jedną ustawę, która będzie uzupełniała te rozwiązania i zawierała też postulaty opozycji - Piotr Müller, rzecznik rządu

Ustawa według zapewnień rządu ma w Sejmie pojawić się w środę (26 stycznia 2022) rano. Piotr Müller przyznał, że dokument będzie zawierał pewne postulaty opozycji, które poszerzą ustawę, ale nie chciał zdradzić szczegółów.

RadioZET.pl