Zamknij

Tanie kina w weekend. Wraca akcja „bilet za 10 zł”

29.10.2022 11:49

Ceny biletów do kina w niedzielę (30 października) będą kosztować symboliczne 10 zł. Do akcji „Święto Kina” dołączyły ogólnopolskie sieci i lokalne kina z całej Polski.

Tanie kina w weekend. Wraca akcja bilet za 10 zł
fot. Piotr Matusewicz/East News

Ceny biletów na filmy kinowe będą dużo niższe dzięki akcji „Święto Kina”. Zostanie ona wznowiona w najbliższą niedzielę (30 października 2022). Przez trzy lata nie było możliwości ponownego jej zrealizowania z powodu pandemicznych obostrzeń.

Święto Kina. Bilety do kin po 10 zł w dn. 30 października

Organizatorami akcji „Święto Kina” są sieci Cinema City, Helios, Multikino. Dołączyły do nich także minipleksy i kina jednosalowe z całej Polski. Dzięki temu w niedzielę obejrzymy kinowe hity za nieduże pieniądze.

Powracamy do przedpandemicznej tradycji świętowania kina i oglądania filmów na dużym ekranie. Wiemy, że widz wrócił do kin, ale do tej pory ten powrót był na duże, międzynarodowe tytuły. Polskie filmy teraz zaczynają sobie radzić lepiej. To święto jest nie tylko gestem branży kinowej, ale także impulsem, żeby wybrać się w niedzielę do ulubionego kina, zobaczyć co tam się zmieniło. Od czasu pandemii otworzyło się także kilka nowych kin, a ostatnie tygodnie przyniosły premiery kilkunastu polskich filmów Joanna Kotłowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina

Święto Kina to ogólnopolska akcja mająca na celu promocję kinematografii. Z tej okazji we wszystkich kinach biorących udział w wydarzeniu, bilety na każdy seans kosztują jedyne 10 zł. Lista miejsc, które biorą udział w akcji: MAPA KIN.

loader

RadioZET.pl