Obserwuj w Google News

Tankowanie 30 groszy taniej „do odwołania”. Kolejne stacje przedłużyły promocje

Michał Tomaszkiewicz
2 min. czytania
01.09.2022 09:47
Zareaguj Reakcja

Orlen został przelicytowany. Daniel Obajtek ogłosił, że promocja pozwalająca na tańsze tankowanie została przedłużona o dwa tygodnie. Lotos zniżkę dla kierowców będzie oferował dłużej o cały miesiąc, do końca września, a bp poinformowało, że tańsze paliwo będzie oferować „do odwołania”.

tankowanie samochodu
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/East News

Ceny paliw wzrosły tak bardzo, że przez stacje przelewa się plaga zuchwałych kradzieży. Tylko w pierwszym półroczu odnotowano ich ponad 40 000. Stacje ostrzegły, że mogą z tego powodu podnieść ceny paliw, żeby odrobić poniesione straty.

Jakby tego było mało analitycy zapowiedzieli, że po wakacjach paliwa zaczną drożeć. Olej napędowy ma stać się droższy niż 8 zł za litr, a górnej granicy wzrostów ma po prostu nie być. Kierowcy, którzy usłyszeli o przedłużeniu promocji Orlenu na paliwa tańsze o 30 groszy musieli więc poczuć ulgę. Dobre wiadomości miały dla Polaków także inne stacje.

Promocje na tańsze tankowanie przedłużone. Paliwo 30 groszy taniej

Orlen zapowiedział, że uczestnicy programu lojalnościowego Vitay będą mogli do 15 września dwukrotnie skorzystać z możliwości zatankowania po maksymalnie 50 litrów paliwa z bonifikatą 30 groszy na litrze. Biorąc pod uwagę, że konkurenci zapowiedzieli już oferowanie zniżek dłużej, także Orlen najprawdopodobniej zdecyduje się na kolejne przedłużenie swojej promocji.

O takiej decyzji poinformował już Lotos, który w wyniku fuzji ma się stać częścią Orlenu. Zniżka 30 groszy na litrze będzie oferowana do końca września.

„Ze względu na duże zainteresowanie akcją, sieć stacji Lotos wydłuża promocję do końca września. Rabat dotyczy paliw typu standard oraz premium (z promocji wyłączono LPG). Akcja obejmuje maksymalnie trzy tankowania w miesiącu, nie więcej niż 50 l każde. Koszt każdego kolejnego litra paliwa zatankowanego powyżej 50 l rozliczony zostanie według widocznej na pylonie stawki obowiązującej na stacji paliw, na której realizowana jest transakcja. Promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi aktywnymi na stacjach paliw Lotos” — poinformował koncern.

Redakcja poleca

Jeszcze dalej idącą deklarację złożyło bp, które zadeklarowało, że promocja na tańsze paliwo będzie obowiązywać na jego stacjach „do odwołania”.

„Przedłużamy do odwołania naszą promocję paliwową - 30 gr na dotychczasowych warunkach: dla Klientów z zarejestrowaną kartą lojalnościową Payback rabat - 30 gr/litr za zakup benzyny lub diesla oraz – 10gr/litr za zakup LPG. Dla Klientów z niezarejestrowaną kartą Payback rabat -10gr/litr za zakup dowolnego rodzaju paliwa” – poinformowało bp.

Bezterminowo obowiązywać ma także promocja na tańsze paliwo na stacjach Moya, gdzie wysokość zniżki zależy od tego, czy klienci zrobią dodatkowe zakupy w sklepie.

RadioZET.pl/Lotos/bp/Orlen