Obserwuj w Google News

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC?

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
12.10.2021 13:00
Zareaguj Reakcja

Szukasz najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego i zastanawiasz się, czy skorzystanie z kalkulatora OC będzie dobrym rozwiązaniem? Zdecydowanie tak! Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z kalkulatora OC!

Przycisk z ikoną tarczy ochronnej i samochodu na klawiaturze
fot. Shutterstock

Kalkulator OC – sposób na tanie ubezpieczenie auta dla każdego

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu, co wynika z Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Co istotne, polisa taka nie jest przypisana do kierowcy, a do samochodu – co oznacza, że właściciel dwóch pojazdów musi kupić dwie polisy OC. Jednocześnie ustawa w żaden sposób nie reguluje cen OC. W efekcie towarzystwa ubezpieczeniowe mają pełną dowolność przy ustalaniu cen składek. Właśnie dlatego zdarza się, że ten sam kierowca w jednej firmie musi zapłacić za OC 800 zł, a w innej nawet o 1000 złotych więcej. Nic dziwnego, że kierowcy tak chętnie korzystają z kalkulatora OC. To skuteczny sposób na znalezienie najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia auta.

Jak działa kalkulator OC? 

Sposób działania kalkulatora OC jest bardzo prosty, dzięki czemu z obsługą narzędzia poradzi sobie każdy – nawet osoba, która na co dzień niewiele korzysta z komputera. Po uruchomieniu narzędzia wystarczy uzupełnić prosty formularz. Są tam pytania dotyczące pojazdu, kierowcy czy samej polisy. Na tej podstawie kalkulator OC dokonuje wyliczenia wysokości składek w różnych firmach ubezpieczeniowych. Kierowca otrzymuje szczegółowe zestawienie cen OC. Dzięki temu może szybko wybrać ofertę, która będzie najbardziej korzystna. W przypadku OC najczęściej korzystna będzie najtańsza oferta – w końcu zakres OC jest zawsze identyczny. 

To nie koniec korzyści. Kiedy kierowca wybierze odpowiednie OC, może dokonać szybkiego, wygodnego i przede wszystkim – w 100% bezpiecznego – zakupu ubezpieczenia bezpośrednio przez kalkulator. Dzięki temu zyskuje gwarancję ceny, a przy tym nie musi wychodzić z domu i spotykać się z agentem, aby kupić ubezpieczenie. A zatem dzięki kalkulatorowi OC kierowca zyskuje to, co najważniejsze – najtańsze OC na rynku, znalezione zaledwie w kilka minut. 

Lista korzyści jest naprawdę długa

Jak widać, kierowca może liczyć na naprawdę wiele korzyści, decydując się na skorzystanie z kalkulatora OC. Możliwość znalezienia najtańszego OC to oczywiście najważniejsza z nich. Ogromnym ułatwieniem jest również możliwość porównania cen OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Kierowcy, którzy cenią sobie oszczędność czasu, z pewnością ucieszą się z tego, że zakupu OC mogą dokonać przez internet – bez wychodzenia z domu, dzwonienia do konsultantów czy spotykania się z agentem ubezpieczeniowym. Przy okazji warto także dodać, że wszystkie oferty pochodzą wyłącznie z rzetelnych, zaufanych firm ubezpieczeniowych, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo i komfort kierowców.

Porówneo – porównywarka i agent w jednym

Jednym z kalkulatorów OC, które cieszą się największym zaufaniem kierowców, jest Porówneo. To nowoczesna porównywarka ubezpieczeń, która pozwala na sprawdzenie cen OC i AC w najbardziej rozpoznawalnych firmach ubezpieczeniowych w Polsce, takich jak AVIVA, Benefia czy Generali. Co bardzo istotne, Porówneo to porównywarka i agent w jednym. Co to oznacza? Otóż kierowca może otrzymać bezpłatną, profesjonalną pomoc agenta na każdym etapie – zarówno podczas wypełniania formularza, jak i podczas wyboru najlepszej oferty czy zakupu polisy online. To zdecydowanie wyróżnia Porówneo na tle innych kalkulatorów OC!