Zamknij

Ferie bez ubezpieczenia? Nie warto ryzykować

Ferie zimowe to czas, na który wiele osób czeka z niecierpliwością. Jeśli Ty również zaplanowałeś zimowy wyjazd, koniecznie zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Z jakiego powodu jest to tak istotne? Sprawdź!

Ferie bez ubezpieczenia? Nie warto ryzykować
fot. Shutterstock

Ubezpieczenie turystyczne to podstawa

Przygotowania do wyjazdu – szczególnie na długo wyczekiwany urlop – są niezwykle emocjonujące. Należy spakować niezbędne rzeczy, zaplanować wolne dni w pracy, a także zadbać o opiekę dla ukochanego kota czy domowych kwiatów… W natłoku przygotowań wiele osób zapomina o ubezpieczeniu turystycznym. To błąd – czasem chwila nieuwagi wystarczy, aby doskonały urlopowy nastrój stracić błyskawicznie.

Jakie to sytuacje? Czasem może to być zagubienie lub kradzież bagażu, a czasem – nagły ból zęba lub złamanie nogi na stoku. Zdarza się też, że dziecko uszkodzi drogi aparat fotograficzny innego turysty lub że hotel okaże się być daleki od oczekiwań. Szczególnie trudne sytuacje zdarzają się wtedy, kiedy podczas zagranicznego wyjazdu pojawiają się komplikacje zdrowotne. Niestety – bez ubezpieczenia – koszty leczenia za granicą mogą być bardzo wysokie. A jeśli pojawi się także konieczność operacji lub transportu medycznego do kraju, rachunek może stać się ogromnym obciążeniem dla budżetu. 

Właśnie dlatego ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – a także na każdy inny wyjazd za granicę – jest tak ważne. Nie warto z niego zrezygnować – tym bardziej, że w niskiej cenie może uzyskać bardzo szeroką ochronę dla siebie i swoich bliskich. 

Jak wybrać polisę turystyczną?

Wybór polisy turystycznej nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy określić swoje oczekiwania, a następnie porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tę, która będzie najlepiej odpowiadała naszym oczekiwaniom. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego? 

Kluczowe są przede wszystkim koszty leczenia. Chodzi tutaj o to, jaką kwotę można uzyskać w ramach odszkodowania lub jaką część wydatków na leczenie pokryje ubezpieczyciel. Oczywiście im wyższa będzie to kwota, tym lepiej – choć należy mieć na uwadze, że ma to również wpływ na cenę ubezpieczenia. Podróż po krajach należących do Unii Europejskiej nie powinna być ubezpieczona na kwotę mniejszą niż 30 000 EUR. Jeśli planujesz podróż do krajów, które znajdują się poza UE, powinno to być minimum 40 000 EUR. 

Kolejny ważny element ubezpieczenia turystycznego to NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa zadziała w momencie, gdy osoba ubezpieczona dozna wypadku, na skutek którego odniesie uszczerbek na zdrowiu lub który spowoduje jej śmierć. W takiej sytuacji osoby bliskie otrzymają odpowiednie odszkodowanie. 

Nie warto również rezygnować z opcji Assistance, szczególnie jeśli podczas ferii zimowych chcesz mieć poczucie bezpieczeństwa. W ramach Assistance możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela w wielu różnych sytuacjach – w zależności od warunków ubezpieczenia. Może to być transport medyczny do kraju, pomoc na miejscu zdarzenia, a nawet leczenie po powrocie do miejsca zamieszkania. 

Nie rezygnuj z ubezpieczenia!

Jak widzisz, ubezpieczenie turystyczne zapewnia ochronę na wypadek wielu różnych, nieprzewidzianych okoliczności. Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, szczególnie jeśli podczas zagranicznego wyjazdu towarzyszyć Ci będą Twoi bliscy. Zdecydowanie warto poświęcić chwilę na znalezienie i zakup najlepszej oferty ubezpieczenia podróżnego.