Obserwuj w Google News

Kalkulator OC i AC – nie przepłacaj za ubezpieczenie

Artykuł promocyjny
3 min. czytania
12.10.2021 13:00
Zareaguj Reakcja

Twoje ubezpieczenie samochodu niebawem wygasa i powoli zaczynasz rozglądać się za nową polisą? Tym razem chcesz kupić nie tylko obowiązkowe OC, ale też Autocasco? Sprawdź, jak znaleźć OC i AC!

Na blacie leży kalkulator, monety, mały samochód oraz dokumenty ubezpieczenia
fot. Shutterstock

Pakiet OC i AC to bardzo korzystne rozwiązanie

Choć nadal większość kierowców przy zakupie ubezpieczenia samochodu decyduje się tylko na zakup obowiązkowego OC, coraz więcej osób wybiera pakiet z Autocasco. Jak powszechnie wiadomo, OC zapewnia tylko podstawową ochronę – i to nie dla posiadacza polisy, ale dla osób, które mogłyby zostać poszkodowane podczas stłuczki lub wypadku. Oznacza to, że jeśli kierowca spowoduje wypadek, nie otrzyma odszkodowania – zostanie ono wypłacone osobom poszkodowanym z jego OC.

W przypadku Autocasco jest zupełnie inaczej. Ubezpieczenie zadziała w każdej sytuacji, gdy auto zostanie uszkodzone – na przykład przez pożar lub w czasie powodzi, a także przez dzikie zwierzęta. AC zadziała także w razie kradzieży oraz wtedy, gdy to kierowca uszkodzi pojazd – na przykład na parkingu. Widać więc, że ochrona w ramach Autocasco jest bardzo szeroka – choć jej dokładny zakres zależy oczywiście od wybranej polisy.

Nie ma zatem wątpliwości, że połączenie – OC + AC – jest najlepszym wyborem ubezpieczenia samochodu. OC zadziała w razie spowodowania stłuczki, a AC zawsze wtedy, gdy auto zostanie uszkodzone. Co bardzo istotne, większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje bardzo korzystne rabaty dla kierowców, którzy zdecydują się na zakup więcej niż jednego ubezpieczenia auta. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej, warto skorzystać z kalkulatora OC i AC.

Kalkulator OC i AC – sposób na tanie ubezpieczenie samochodu

Kalkulator OC i AC to nowoczesne narzędzie, który jest bardzo popularne wśród kierowców – szczególnie tych, którzy nie lubią przepłacać za ubezpieczenie samochodu. Sposób działania takiego kalkulatora jest bardzo prosty. Po uruchomieniu narzędzia należy wypełnić formularz, w którym pojawiają się pytania dotyczące samochodu i kierowcy. Są to między innymi pytania o model auta, markę, rok produkcji czy pojemność silnika. Dodatkowo należy odpowiedzieć, kiedy zostało wydane prawo jazdy, ile właścicieli ma pojazd, czy jest użytkowany za granicą, w jakim wieku jest kierowca i czy w ostatnich latach spowodował stłuczki. 

Pytania te nie są trudne, dlatego każdy kierowca poradzi sobie z nimi bez trudu. Osoby, które miały już okazję kupować OC lub Autocasco, z pewnością je znają – pytania te bowiem wykorzystywane są przez większość towarzystw ubezpieczeniowych na etapie wyliczania składki. 

Na podstawie udzielonych odpowiedzi narzędzie dokonuje wyliczenia składek, po czym kierowca otrzymuje szczegółowe zestawienie cen. Dzięki temu może sprawdzić, ile zapłaci za OC i AC w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Co bardzo ważne, kalkulator pozwala nie tylko na znalezienie najtańszego ubezpieczenia, ale też na dokonanie wygodnego i bezpiecznego zakupu wybranej polisy.

Porówneo – porównywarka i agent w jednym

Porówneo to nowoczesny kalkulator OC i AC, który cieszy się ogromną popularnością wśród kierowców. Narzędzie to jest niezwykle intuicyjne i starannie dopracowane, a korzystanie z niego nie stwarza żadnych trudności. Co najważniejsze Porówneo pozwala na sprawdzenie cen OC w największych i najbardziej rzetelnych towarzystwach ubezpieczeniowych w Polsce, takich jak AVIVA, Benefia czy Link4. Kierowcy mogą również skorzystać z bezpłatnej pomocy agenta, i to na każdym etapie. W końcu Porówneo to porównywarka i agent w jednym!