Obserwuj w Google News

Najtańsze OC. Jak znaleźć najlepsze oferty

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
08.11.2021 10:00
Zareaguj Reakcja

Niebawem kończy się obowiązkowe ubezpieczenie Twojego samochodu i powoli zaczynasz rozglądać się za nową polisą? Zależy Ci na tym, aby cena ubezpieczenia OC była jak najniższa? Sprawdź, jak znaleźć najlepsze oferty!

Młoda para korzysta wspólnie korzysta z laptopa w mieszkaniu
fot. Shutterstock

Po co przepłacać za ubezpieczenie OC?

Najważniejsza informacja dla kierowców, którzy planują zakup ubezpieczenia OC, jest taka, że… przepłacanie za polisę nie ma żadnego sensu. Dlaczego? Otóż zakres ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, niezależnie od tego, na ofertę której firmy ubezpieczeniowej się zdecydujesz. Zakres OC jest dokładnie regulowany, m.in. przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, ubezpieczenie OC zadziała w momencie, gdy kierowca spowoduje szkodę. Osoby poszkodowane nie otrzymają odszkodowania bezpośrednio od sprawcy, ale z jego OC. To ochrona dla wszystkich użytkowników drogi – zarówno dla osób poszkodowanych, jak i dla potencjalnego sprawcy. 

Jednocześnie należy pamiętać o tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe mają pełną dowolność, jeśli chodzi o ustalanie wysokości składek OC. Właśnie stąd wynikają wysokie różnice w cenach. Okazuje się bowiem, że ten sam kierowca w jednej firmie ubezpieczeniowej może zapłacić za OC 800 zł, a w innej… nawet 1800 zł. A skoro zakres polisy jest identyczny, to zdecydowanie nie ma żadnego powodu, aby przepłacać. Właśnie dlatego warto poświęcić nieco czasu na znalezienie najtańszego OC na rynku. 

Jak znaleźć najlepsze oferty OC?

Najlepszy sposobem na poszukiwanie najbardziej korzystnych ofert ubezpieczenia OC jest kalkulator OC. To nowoczesne narzędzie, dzięki któremu w kilka minut porównasz oferty wielu firm ubezpieczeniowych, działających na rynku. Doskonałym przykładem może być kalkulator OC Porówneo, dzięki któremu sprawdzisz, ile będzie kosztowało OC w najlepszych firmach na rynku, jak PZU, AXA czy Generali. Dzięki temu łatwo dowiesz się, w której firmie ubezpieczeniowej OC będzie najtańsze. 

Kalkulator OC to doskonała alternatywa dla samodzielnego poszukiwania taniego OC. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś na własną rękę poszukiwać najbardziej korzystnej oferty ubezpieczenia samochodu, z pewnością wiesz, że może to być bardzo czasochłonne. Przeszukiwanie stron internetowych ubezpieczycieli, spotkania z agentami czy dzwonienie do konsultantów – wszystko to może potrwać kilka godzin, a nawet dni. A przecież ostatecznie i tak nie masz pewności, że wybrane przez Ciebie OC jest najbardziej korzystną ofertą. 

A zatem powodów, dla których warto skorzystać z kalkulatora OC, jest naprawdę wiele. Przede wszystkim narzędzie to pozwala na wygodne porównanie wielu ofert w jednym miejscu, a także na zaoszczędzenie czasu. No i najważniejsze – masz pewność, że wybierasz najbardziej korzystną ofertę OC na rynku. 

Podsumowanie

Konieczność corocznego zakupu OC spędza sen z powiek wielu kierowców. Na szczęście dzięki kalkulatorowi OC możesz znaleźć najbardziej korzystną ofertę ubezpieczenia auta na rynku, i to całkowicie za darmo. Nic dziwnego, że coraz więcej kierowców decyduje się na regularne korzystanie z kalkulatora OC! Dołącz do grona zadowolonych kierowców i ciesz się najtańszym OC na rynku!