Obserwuj w Google News

Postaw na kompleksową ochronę – wybierz najlepsze ubezpieczenie mieszkania

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
05.01.2022 11:00
Zareaguj Reakcja

Mieszkanie jest dużą inwestycją, więc warto zadbać odpowiednio o jego bezpieczeństwo. Wykupienie polisy na mieszkanie to coś, o czym zapomina wielu właścicieli nieruchomości. Ubezpieczenie chroni przed pożarem, powodzią czy też włamaniem. Warto rozważyć takie rozwiązanie, ponieważ tylko wtedy można czuć się w pełni bezpiecznym. Sprawdź, jak wybrać najlepszą polisę!

Postaw na kompleksową ochronę – wybierz najlepsze ubezpieczenie mieszkania
fot. Shutterstock

Dlaczego warto zadbać o dobre ubezpieczenie mieszkania?

Powinno to być pierwsze, o czym myślisz po zakupie nieruchomości. Ubezpieczenie chroni przed różnymi, nieprzewidzianymi wypadkami – może to być pożar, powódź, kradzież oraz inne, nieprzyjemne sytuacje. Jeżeli takie zdarzenie ma miejsce, firma ubezpieczeniowa wypłaca odszkodowanie. To bardzo wygodne, bo nie trzeba korzystać z własnego budżetu. Opłacanie polisy wystarczy, by w razie trudnej sytuacji po prostu móc wstać na nogi bez większych problemów.

Obecnie ceny mieszkań są ogromne i ciągle rosną. Różne zdarzenia losowe najczęściej wiążą się więc z bardzo dużymi kosztami. Pokrywanie ich z własnego portfela często jest wręcz niemożliwe. Ubezpieczenie mieszkania chroni przed takimi sytuacjami. W razie konieczności remontu – szkody pokrywa ubezpieczalnia. Oczywiście wybór ofert jest naprawdę duży. Wybór polisy zależy od wielu czynników, na które należy zwrócić uwagę. Lepsze ubezpieczenie da przede wszystkim wyższy poziom bezpieczeństwa.

Co jest ważne przy wyborze ubezpieczenia mieszkania?

Jeżeli decydujesz się na polisę, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia. Najlepsze oferty to te, które chronią cały majątek – zwykle oznacza to niestety wyższą cenę. Można również indywidualnie dobrać zasady ubezpieczenia. Najlepiej zabezpieczyć przede wszystkim ściany, okna, podłogi, drzwi oraz zabudowę. Do tego warto dodać ochronę sprzętu elektronicznego oraz mebli. Nigdy nie można jednak przewidzieć co uszkodzi się w zdarzeniu losowym. Warto, by zakres ubezpieczenia był możliwie najszerszy.

Oczywiście dość istotne jest to, ile odszkodowania otrzymasz za konkretną szkodę. Aby się dowiedzieć, wystarczy sprawdzić sumę ubezpieczenia. Może ona być inna w zależności od elementu domu. Niektóre pakiety zakładają jednak sumę, jako całkowitą wartość wszystkiego, co obejmuje ubezpieczenie. Im wyższe odszkodowanie można otrzymać, tym lepiej. Najczęściej wiąże się to jednak ze zwiększeniem ceny.

ZOBACZ TAKŻE:  Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Wyłączenia odpowiedzialności są w każdej polisie. To sytuacje, kiedy ubezpieczyciel nie musi wypłacać odszkodowania. Warto je poznać przed wyborem oferty – to bardzo ważny element. Bardzo często ubezpieczalnie oferują także różnego rodzaju dodatkowe usługi. Zależą one jednak konkretnie od wymagań klienta. Można zawsze zapytać o dodatki, ponieważ większy poziom ochrony nigdy nie będzie złym wyborem. Przy zakupie ubezpieczenia mieszkania ważna będzie także jego cena.

Podsumowanie

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo ważna kwestia. Poczucie bezpieczeństwa jest niezwykle istotne, a polisa zapewnia ochronę przed zdarzeniami losowymi, których nie można przewidzieć. Wybór najlepszej oferty nie jest trudny, a może ona zmienić naprawdę dużo.