Obserwuj w Google News

Ubezpieczenie mieszkania to podstawa? Trzy powody za

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
09.11.2021 11:00
Zareaguj Reakcja

Kupiłeś mieszkanie i zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia? Zależy Ci na poczuciu bezpieczeństwa, ale z drugiej strony nie chcesz wydawać zbyt dużej kwoty na polisę? Sprawdź, dlaczego dobre ubezpieczenie mieszkania to podstawa!

Para młodych ludzi trzyma wspólnie brelok w kształcie domu
fot. Shutterstock

W razie powstania szkody możesz liczyć na odszkodowanie

Wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, kiedy przydarzy nam się coś złego. Większość osób, w przypadku których doszło do pożaru w mieszkaniu, do zalania lub kradzieży, zdecydowanie się tego nie spodziewało – na przykład kładąc się spać czy wychodząc rano do pracy. Niestety, takie rzeczy po prostu się zdarzają, dlatego warto przygotować się na nie zawczasu.  Ubezpieczenie mieszkania jest istotnym zabezpieczeniem właśnie na wypadek tego typu niefortunnych zdarzeń. 

Wyobraź sobie sytuację, kiedy wracasz z pracy, a Twoje mieszkanie jest całkowicie zalane. Co więcej, zalane jest również mieszkanie sąsiada z dołu. Powód zalania? Z samego rana uruchomiłeś pralkę, jednak któryś z elementów przestał działać, a woda zaczęła wyciekać na podłogę. Efekt? Musisz nie tylko samodzielnie zapłacić za remont swojego mieszkania, ale też za remont mieszkania sąsiada z dołu. Koszty mogą być bardzo wysokie. 

Porównaj ubezpieczenia nieruchomości w 5 minut!

Właśnie dlatego warto mieć ubezpieczenie mieszkania. Polisa zagwarantuje bowiem, że wszystkie koszty pokryje ubezpieczyciel, a Ty nie będziesz musiał płacić za naprawy z własnej kieszeni

Większe poczucie bezpieczeństwa

Bez wątpienia dobra polisa mieszkaniowa o szerokim zakresie może zagwarantować właścicielowi nieruchomości poczucie bezpieczeństwa, a to – jak wiadomo – jest na wagę złota. Osoby, które po raz pierwszy w życiu kupują nieruchomość, na przykład mieszkanie, mogą być nieco zestresowane. W końcu taka nieruchomość niejednokrotnie ma bardzo dużą wartość.

Posiadanie polisy, która uchroni mieszkańców na wypadek powstania różnych szkód, jak pożar czy zalanie, z pewnością pozwoli na zmniejszenie stresu. Nie warto ryzykować – tym bardziej, że obecnie ubezpieczenie mieszkania można nabyć na bardzo korzystnych warunkach. 

ZOBACZ TAKŻE: 3 tanie sposoby na ubezpieczenie samochodu

Możesz stracić nieruchomość

Niestety, bardzo często na skutek powstania szkody dochodzi do całkowitego zniszczenia nieruchomości. Może stać się tak na przykład na skutek pożaru. Remont nieruchomości może być nie tylko bardzo kosztowny, ale też nieopłacalny. W takich sytuacjach ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę odszkodowania, które pozwoli na zakup podobnej nieruchomości.

Jeżeli jednak ktoś nie posiada ubezpieczenia, to tak naprawdę zostaje z niczym – nie ma bowiem ani mieszkania, ani środków na zakup kolejnej nieruchomości. Taka sytuacja może być bardzo dramatyczna, szczególnie jeśli nieruchomość była kosztowna. Aby uchronić się przed taką sytuacją, warto zainwestować w dobre ubezpieczenie mieszkania. 

Podsumowanie

Znasz już trzy powody, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania. Przede wszystkim dzięki takiej polisie możesz otrzymać odszkodowanie w razie powstania szkody, co zapewni Ci większe poczucie bezpieczeństwa. Uchronisz się także przed stratą nieruchomości. Nie ma więc żadnych wątpliwości – warto zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania.