Obserwuj w Google News

Ubezpieczenie na zimowy wyjazd – zapewnij sobie bezpieczeństwo na nartach

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
09.11.2021 11:00
Zareaguj Reakcja

Planujesz zimowy urlop w górach, podczas którego zdecydowanie będzie aktywny? Jazda na nartach i wiele innych rodzajów aktywności na śniegu to Twój ulubiony sposób na spędzenie urlopu zimą? Koniecznie dowiedz się, dlaczego warto kupić ubezpieczenie na zimowy wyjazd i co powinna obejmować taka polisa.

Dorosła kobieta z dzieckiem zjeżdża na nartach po śniegu
fot. Shutterstock

Co sprawia, że ubezpieczenie na zimowy wyjazd jest tak ważne? 

Zimowe wyjazdy to dla wielu osób czas, na który czekają one przez cały rok. Jazda na nartach, snowboarding czy wiele innych rodzajów aktywności fizycznej to świetny sposób na spędzenie zimowego urlopu. Niestety, sporty te potrafią być bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku wielu osób dochodzi do różnego rodzaju kontuzji. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego na zimowy wyjazd.

Jakie ubezpieczenie na zimowy wyjazd wybrać?

Wybór ubezpieczenia na zimowy wyjazd nie jest prostym zadaniem, należy bowiem zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia

To bez wątpienia najważniejszy aspekt ubezpieczenia na zimowy wyjazd. Osoby, które posiadają ubezpieczenie medyczne, mogą liczyć na zwrot kosztów zawsze wtedy, kiedy dojdzie do konieczności skorzystania z usług medycznych. Nie będą musiały pokrywać kosztów z własnej kieszeni, co pozwoli na spore oszczędności – szczególnie w przypadku wyjazdów zagranicznych. Istotna jest kwota ubezpieczenia. Zaleca się, aby było to nie mniej niż 200 000 PLN

Porównaj ubezpieczenia turystyczne w 5 minut!

Zakres ubezpieczenia

Przed podjęciem decyzji o wyborze polisy na zimowy wyjazd, należy dowiedzieć się, co dokładnie będzie obejmowało ubezpieczenie. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które planują jazdę na nartach lub uprawianie innych sportów zimowych. Należy dowiedzieć się, czy wszelkie wypadki i uszczerbki na zdrowiu, powstałe podczas uprawiania sportu, nie są objęte wykluczeniem przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, jest gwarancją wypłaty odszkodowania zawsze wtedy, kiedy dojdzie do powstania uszczerbku na zdrowiu. Pieniądze z odszkodowania pozwolą na pokrycie kosztów leczenia, a także – jeśli będzie taka potrzeba – na dodatkową rehabilitację lub zabiegi medyczne, które pozwolą w szybszym powrocie do zdrowia. Ubezpieczenie NNW zadziała także wtedy, kiedy dojdzie do wypadku śmiertelnego. 

ZOBACZ TAKŻE: 3 tanie sposoby na ubezpieczenie samochodu

OC w życiu prywatnym

Ważnym elementem ubezpieczenia na zimowy wyjazd, na przykład na ferie zimowe, może być również OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie takie zadziała w różnych sytuacjach, na przykład jeśli przypadkowo uszkodzisz wyposażenie hotelu lub ośrodka sportowego albo zniszczysz kamerę lub aparat fotograficzny innego turysty. W takich przypadkach nie będziesz musiał pokrywać kosztów z własnej kieszeni, zwrotem odszkodowania zajmie się bowiem Twój ubezpieczyciel. 

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie na zimowy wyjazd jest niezbędne – niezależnie od tego, w jaki sposób chcesz spędzić tegoroczny urlop. Aktywność na śniegu jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, jednak warto zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, decydując się na odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.