Obserwuj w Google News

Ubezpieczenie samochodu. Jakie wybrać?

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
08.11.2021 10:00
Zareaguj Reakcja

Kupiłeś samochód i zastanawiasz się, na jakie ubezpieczenie komunikacyjne powinieneś się zdecydować? Ponieważ znajdziesz opisy kilku typów polisy, które mogą być świetnym uzupełnieniem dla obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Siedzący w samochodzie mężczyzna korzysta z tabletu
fot. Shutterstock

Autocasco – szeroki zakres ochrony dla każdego kierowcy

Choć wśród kierowców panuje przekonanie, że na ubezpieczenie Autocasco warto zdecydować się tylko wtedy, kiedy jest się właścicielem nowego i drogiego samochodu, nie do końca jest to prawda. Autocasco sprawdza się w wielu innych sytuacjach, przede wszystkim dlatego, że gwarantuje ono bardzo szeroką ochronę. 

Przede wszystkim AC jest gwarancją wypłaty odszkodowania w sytuacji, gdy auto zostanie skradzione. A przecież obecnie złodzieje nie decydują się na kradzież nowych modeli, a raczej tych nieco starszych, które są bardzo popularne. Jest to dla nich bardzo opłacalne, z uwagi na możliwość sprzedaży części. Oprócz tego Autocasco zadziała w razie uszkodzenia auta na skutek pożaru, burzy i innych zjawisk atmosferycznych, zniszczenia przez dzikie zwierzęta, a nawet uszkodzenia na skutek szkody parkingowej. 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Widać więc, że zakres ubezpieczenia jest bardzo szeroki. Oczywiście jest to zależne od wybranej polisy, ale jedno jest pewne – jeśli chcesz cieszyć się dobrą ochroną, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na zakup Autocasco. 

Assistance – otrzymaj pomoc zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujesz

Ubezpieczenie Assistance w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne, a wielu kierowców nie wyobraża sobie zrezygnowania z zakupu tego typu polisy. Nic w tym dziwnego – ceny Assistance są bardzo korzystne, więc zakup takiej polisy nie stanowi dużego obciążenia dla portfela. Jednocześnie ubezpieczenie takie jest gwarancją, że kiedy samochód odmówi posłuszeństwa, kierowca otrzyma niezbędną pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:  Co powinno zawierać ubezpieczenie na zimowy wyjazd?

W podstawowym wariancie Assistance obejmuje holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu. W szerszym – można otrzymać pomoc specjalisty na miejscu, transport do domu, a nawet nocleg czy auto zastępcze. Uwaga: jeśli często wyjeżdżasz samochodem za granicę, koniecznie upewnij się, że Assistance działa również w tych krajach, które odwiedzasz. 

NNW – dla wielu kierowców to ubezpieczenie obowiązkowe

Choć zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami jednym ubezpieczeniem obowiązkowym jest OC, wielu kierowców zawsze kupuje także ubezpieczenie NNW. Jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje ono otrzymanie odszkodowanie zawsze wtedy, kiedy kierowca lub któryś z pasażerów, na skutek wypadku, dozna uszczerbku na zdrowiu. Co istotne, NNW zadziała także wtedy, kiedy któraś z osób znajdujących się w pojeździe straci życie. 

Wysokość odszkodowania w ramach NNW jest zależna od sumy ubezpieczenia, dlatego – wybierając taką polisę – warto zdecydować się na nieco bardziej kosztowny wariant. Dzięki temu zyskasz pewność, że odszkodowanie pozwoli na pokrycie kosztów leczenia czy dodatkowej rehabilitacji. 

Podsumowanie

Zakup dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego może być dobrym rozwiązaniem dla kierowców, którzy chcą czuć się bezpiecznie. Oprócz Assistance, Autocasco czy NNW warto rozważyć także dodatkowe ubezpieczenie opon czy szyb. Istotne jest to, aby zakupione ubezpieczenie było dobrze dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.