Obserwuj w Google News

Ubezpieczenie samochodu. Trzy tanie sposoby

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
09.11.2021 10:00
Zareaguj Reakcja

Wielkimi krokami zbliża się moment, w którym będziesz musiał kupić kolejne ubezpieczenie OC? Zależy Ci na tym, aby w tym roku polisa była jak najtańsza? I słusznie – przepłacanie za OC nie ma żadnego uzasadnienia, ponieważ zakres polisy jest identyczny w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Poznaj trzy tanie sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz na OC.

Młody kierowca odwraca się przez ramię i uśmiecha
fot. Shutterstock

Rozsądnie wybierz samochód

Być może dopiero planujesz zakup samochodu i zastanawiasz się, na jakie auto warto się zdecydować, aby nie przepłacać za OC. Musisz wiedzieć, że towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają swoje własne algorytmy, na podstawie których wyliczają wysokość składek dla kierowców. Poszczególne firmy uwzględniają różne elementy – niektóre oferują korzystne zniżki dla starszych kierowców, a inne premiują właścicieli bezpiecznych samochodów z niewielkim silnikiem.

Przed wyborem auta koniecznie zastanów się, w jaki sposób będzie ono postrzegane przez ubezpieczyciela. Jeśli zależy Ci na tanim OC, koniecznie postaw na auto z niewielkim silnikiem, bezpieczne, które nie osiąga zbyt dużych prędkości. W ten sposób z pewnością uda Ci się zaoszczędzić na OC nawet kilkaset złotych. 

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

Znajdź doświadczonego współwłaściciela samochodu

Nie jest tajemnicą, że młodzi kierowcą płacą za OC nawet kilkakrotnie więcej niż bardziej doświadczeni kierowcy. Nic w tym dziwnego – zgodnie ze statystykami policyjnymi to właśnie kierowcy do 24. roku życia powodują najwięcej wypadków drogowych. Ubezpieczyciele chcą zabezpieczyć się na wypadek nadmiernej brawury i braku doświadczenia, które mogą skutkować wypadkami. Bardziej doświadczeni kierowcy mogą natomiast liczyć nie tylko na tańsze OC, ale też na duże zniżki – sięgają one nawet 50%.

Jeśli należysz do grona młodych kierowców, możesz znaleźć bardziej doświadczonego współwłaściciela samochodu. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku musisz zwrócić uwagę na bezpieczną jazdę. W przeciwnym wypadku osoba, które będzie współwłaścicielem, ryzykuje utratą zniżek. 

ZOBACZ TAKŻE:  Ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Skorzystaj z kalkulatora OC

Bez wątpienia najskuteczniejszą metodą na zaoszczędzenie na ubezpieczeniu OC jest skorzystanie z kalkulatora OC. Jest to nowoczesne, w pełni darmowe narzędzie, dzięki któremu w kilka minut porównasz ceny obowiązkowego OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu szybko i wygodnie sprawdzisz, która firma ubezpieczeniowa będzie w stanie zaproponować Ci najtańsze OC. Co istotne, kalkulator OC to gwarancja bezpieczeństwa.

Dobrym przykładem może być Porówneo. W tym kalkulatorze sprawdzisz ceny OC jedynie w najbardziej rzetelnych firmach ubezpieczeniowych na rynku. Dodatkowo dokonasz również wygodnego zakupu OC bezpośrednio w kalkulatorze, i to z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. To zdecydowanie najlepsza i najchętniej wybierana przez kierowców metoda na najtańsze ubezpieczenie OC na rynku. 

Podsumowanie

Sposobów na tanie OC jest wiele, jednak nie wszystkie z nich są skuteczne. Na szczęście kierowcy mają do dyspozycji wiele ciekawych rozwiązań – na przykład skorzystanie z kalkulatora OC. To proste, darmowe narzędzie daje gwarancję, że wybierasz najtańsze ubezpieczenie OC na rynku. Zdecydowanie warto korzystać z niego regularnie, szczególnie jeśli zależy Ci na tym, aby nie przepłacać za obowiązkowe ubezpieczenie auta.