Obserwuj w Google News

Ubezpieczenie zdrowotne – w jakich sytuacjach warto się na nie zdecydować?

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
09.11.2021 11:00
Zareaguj Reakcja

Chcesz mieć szybki i wygodny dostęp do usług medycznych czy do lekarzy specjalistów? Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdź, kiedy warto się na nie zdecydować!

Młoda kobieta podpisuje dokumenty w towarzystwie lekarza
fot. Shutterstock

Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne  ubezpieczenie zdrowotne jest całkowicie dobrowolną usługą medyczną, dzięki której można zyskać dostęp do badańwizyt lekarskichzabiegów i różnorodnych usług medycznych, które wykonywane są przez prywatną placówkę. Aby korzystać z takich usług, należy podpisać umowę z ubezpieczycielem, a następnie co miesiąc opłacać składki. Wysokość składek jest uzależniona od tego, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie, a stawki wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. 

Kiedy warto zdecydować się na ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne staje się coraz bardziej popularną usługą. Bardzo często pracodawcy oferują pracownikom tego typu ubezpieczenie w ramach dodatkowych benefitów. Również osoby prywatne decydują się na wykupienie takiego ubezpieczenia. Kiedy warto zdecydowanie się na ubezpieczenie zdrowotne?

Gdy chcesz mieć szybki dostęp do usług medycznych

Ogromną zaletą prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest to, że kiedy osoba ubezpieczona chce skorzystać z usług medycznych, nie ma potrzeby czekania w kolejce przez długi czas. Różnego rodzaju badania, wizyty lekarskie czy zabiegi dostępne są niemal od razu, a na wizytę u lekarza bardzo często trzeba czekać maksymalnie jeden dzień.

Porównaj ubezpieczenia OC i AC w 5 minut!

To doskonała alternatywa dla publicznych usług zdrowotnych, gdzie czas oczekiwania może wynosić nawet kilka tygodni lub miesięcy. To jeden z głównych powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. 

Kiedy często korzystasz z pomocy lekarzy

Ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które korzystają z usług kilka lub kilkanaście razy w roku, jednak nie są do końca zadowolone z tego, co może zaoferować im publiczna służba zdrowia. Dotyczy to w szczególności różnego rodzaju specjalistów, choć nie tylko – w ramach prywatnej opieki medycznej można korzystać także z podstawowych badań czy z opieki lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. 

Kiedy masz małe dziecko

Na prywatne ubezpieczenie zdrowotne bardzo często decydują się rodzice, którzy mają małe dzieci. Jak wiadomo, dzieci bardzo często chorują na różnego rodzaju grypy czy przeziębienia, co często wymaga skorzystania z usług lekarza POZ czy pediatry. Dzięki prywatnej opiece medycznej rodzic taki może mieć dostęp do usługi medycznej niemal od razu, bez czekania w długiej kolejce. Jest to z pewnością spore ułatwienie, a przy tym gwarancja komfortu – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. 

ZOBACZ TAKŻE:  Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Często robisz badania laboratoryjne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne sprawdzi się także u osób, które często wykonują badania laboratoryjne. Niektóre choroby przewlekłe, jak cukrzyca czy schorzenia tarczycy, wymagają wykonywania szeregu badań przynajmniej kilka razy w roku. Dzięki prywatnej opiece medycznej wystarczy podejść do najbliższego laboratorium, a wyniki będą dostępne niemal od razu. Nie ma więc konieczności odwiedzania lekarza POZ, który wystawi odpowiednie skierowanie. Jest to spora oszczędność czasu. 

Podsumowanie

Jak widać, prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma wiele zalet. Z pewnością sprawdzi się ono w przypadku osób, które chcą mieć szybki i wygodny dostęp do różnego rodzaju usług medycznych, bez czekania w kolejne czy bez długiego oczekiwania na wizytę. Biorąc pod uwagę, że obecnie ceny takiego ubezpieczenia są bardzo korzystne, zdecydowanie warto się na nie zdecydować.