Obserwuj w Google News

Wyjazd na ferie zimowe – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
05.01.2022 11:00
Zareaguj Reakcja

Ferie zimowe to świetna okazja do wypoczynku – dla dorosłych i dzieci. Podczas wyjazdu warto zadbać także o bezpieczeństwo. W tym celu towarzystwa ubezpieczeniowe oferują specjalne polisy turystyczne. Takie rozwiązanie chroni przed większością zdarzeń losowych, dzięki czemu można w pełni cieszyć się wyjazdem. Sprawdź, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne!

Dorosły człowiek i dziecko na stoku narciarskim
fot. Shutterstock

Dlaczego warto wykupić polisę turystyczną na ferie zimowe?

Ferie zimowe pozwalają cieszyć się wyjazdem na narty lub snowboard. Niektórzy wolą wypocząć, wyjeżdżając daleko od domu. W każdym wypadku warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Często aktywnie spędzane ferie mogą wiązać się z pomniejszymi kontuzjami i mogą wydarzyć się inne, nieprzewidziane sytuacje, które utrudnią cały wyjazd. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup ubezpieczenia turystycznego. Zapewni ono ochronę dla każdego uczestnika na całą podróż i pobyt. W ten sposób ferie zimowe mogą być jeszcze lepsze.

Polisa turystyczna pokryje koszty leczenia, jeśli wydarzy się kontuzja, a nawet zapewni odszkodowanie, jeżeli wyrządzimy szkody osobom trzecim. Warto wiedzieć, że takie ubezpieczenie można wykupić nawet na kilka dni – tylko do czasu, aż wrócisz z zimowego wyjazdu. Nie trzeba więc przepłacać lub wiązać się długą umową. Jest to swego rodzaju ochrona tylko na podróż. Mimo że wygląda to na niewielką usługę – może okazać się niezwykle przydatna, szczególnie gdy zamierzasz wyjechać za granicę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego?

Ofert jest obecnie naprawdę dużo i wybór może nie być tak prosty. Należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, a zdecydowanie wybierzesz najlepsze dla siebie ubezpieczenie. Polisy różnią się przede wszystkim kwotą, jaką maksymalnie można uzyskać w ramach odszkodowania. To szczególnie istotne, jeśli chodzi o zwrot kosztów leczenia – za granicą może być on naprawdę duży. Warto, by ubezpieczyciel pokrywał minimum 200 tys. zł w razie sytuacji losowej. Ochroni to przed dowolnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Dość istotny jest także zakres ubezpieczenia. Chodzi tutaj o sytuacje, które obejmuje polisa. Im jest ich więcej, tym lepiej – można czuć się bezpiecznym zawsze. Zwykle szerszy zakres oznacza także wyższą cenę. Oczywiście wysokość składki także jest bardzo istotna. Ubezpieczalnie mogą oferować różne stawki dla takiego samego pakietu – warto porównać kilka propozycji.

ZOBACZ TAKŻE:  Co powinno zawierać ubezpieczenie na zimowy wyjazd?

Dobrym rozwiązaniem będzie także dodatkowa polisa NNW. Chroni ona przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, czyli można tu uzyskać zwrot kosztów leczenia oraz rehabilitacji czy też dalszych, koniecznych kroków, by wrócić do zdrowia. Ta usługa działa także w przypadku wypadków śmiertelnych.

OC w życiu prywatnym to kolejne ubezpieczenie, które warto mieć na wyjazd. Dzięki niemu ubezpieczalnia wypłaca odszkodowanie, gdy Ty wyrządzisz szkody osobom trzecim. Dotyczy to nawet przypadkowego wytrącenia smartfona innemu turyście.

Podsumowanie

Wyjazd na ferie zimowe to czas odpoczynku i ucieczki od obowiązków. Warto jednak zadbać także tam o bezpieczeństwo. Wybór odpowiedniej polisy turystycznej nie zajmuje zbyt wiele czasu, a sama usługa jest dość tania – może jednak oszczędzić wiele stresu oraz pieniędzy.