Obserwuj w Google News

Wakacje kredytowe. Banki otwarte będą także w sobotę

2 min. czytania
29.07.2022 13:26
Zareaguj Reakcja

Banki przeżywają oblężenie w związku z wprowadzeniem wakacji kredytowych. Wielu kredytobiorców wnioskuje o nie online, ale część woli załatwić formalności w placówce. - W związku z dużym zainteresowaniem składaniem wniosków o wakacje kredytowe, wszystkie oddziały PKO BP będą otwarte w sobotę 30 lipca - poinformował bank.

Wakacje kredytowe
fot. Lukasz Sadlowski/Shutterstock

Wakacje kredytowe cieszą się zainteresowaniem klientów – poinformował bank PKO, który zdecydował się otworzyć swoje oddziały także w sobotę 30 lipca.

Wakacje kredytowe w PKO. Wniosek złożymy także w sobotę

Wakacje kredytowe ruszyły. Klienci banków mogą starać się o zawieszenie spłaty kredytu łącznie o osiem miesięcy: cztery w bieżącym i cztery w przyszłym roku. Ci, którzy zaciągnęli kredyt w złotówkach i na własne potrzeby mieszkaniowe, mogą składać wnioski online, bądź też udać się do banku.

Redakcja poleca

Jak podał bank PKO, zainteresowanie wizytą w placówce jest tak duże, że bank zdecydował się otworzyć wszystkie oddziały w najbliższą sobotę 30 lipca.

Oddziały będą czynne w godzinach 9-12. PKO BP poinformował, że ze względu na obsługę wniosków o wakacje kredytowe, w piątek wydłużony zostanie czas pracy wszystkich oddziałów do godz. 19.00. W związku z tym w godz. 17.00-19.00 oddziały nie będą prowadziły obsługi gotówkowej.

Bank wyjaśnił, że wnioski o wakacje kredytowe można składać w serwisie transakcyjnym iPKO, korespondencyjnie (na adres: PKO BP CBO ZID E-KANCELARIA, ul. Partyzantów 15, 22-411 Zamość) oraz osobiście w oddziale.

Dodano, że od 29 lipca w oddziale można złożyć jeden wniosek na zawieszenie wszystkich okresów, w których klient chce skorzystać z rządowych wakacji kredytowych. W serwisie iPKO w pierwszym etapie klienci mogą wnioskować o zawieszenie spłaty raty na okres 1 lub 2 miesięczny na trzeci kwartał 2022 r, a najpóźniej od 8 sierpnia – za pomocą jednego wniosku zawieszą łącznie do ośmiu rat.

RadioZET.pl/PAP