Zamknij

Weekendowe przerwy w bankach. Przez zmianę czasu nie wypłacimy pieniędzy

29.10.2022 10:49

Banki zaplanowały prace modernizacyjne w weekend 29-30 października 2022 roku. W tym czasie pojawią się m.in. problemy z przelewami, wypłatą gotówki, płatnościami BLIK oraz bankowością online. Sprawdzamy, które instytucje przewidziały utrudnienia w dostępie do usług.

Weekendowe przerwy w bankach. Przez zmianę czasu nie wypłacimy pieniędzy
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/EastNews

Pieniądze warto wypłacić poza godzinami, w których banki zaplanowały przerwy techniczne. Utrudnienia dotkną klientów banków: mBank, Alior Bank, Santander Bank Polska, Bank BPS, Bank Pekao oraz ING Bank Śląski.

Również w listopadzie warto z wyprzedzeniem zaplanować przelewy bankowe. 1 i 11 listopada to dni ustawowo wolne od pracy także dla bankowców i systemów rozliczeniowych. Krajowa Izba Rozrachunkowa wyjaśnia, jak dokonać pilnych transakcji w dni świąteczne

Przerwy w bankach w weekend 29-30 października 2022

mBank

W nocy z soboty na niedzielę (29-30 października) mBank zaplanował prace techniczne w trzech obszarach. Klienci napotkają na utrudnienia:

w godz. 1.30-10.00 – utrudnienia w działaniu aplikacji mobilnej i serwisu transakcyjnego

w godz. 2.00-6.00 – brak możliwości płatności kartą w sklepach stacjonarnych, realizacji wpłat i wypłat w bankomatach oraz wpłatomatach, a także korzystania z usług maklerskich

w godz. 2.00-9.00 – brak możliwości płatności kartą za zakupy online oraz utrudniony dostęp do konta w bankowości internetowej i mobilnej

Alior Bank

Klienci Alior Banku napotkają utrudnienia w związku z pracami serwisowymi w nocy z soboty na niedzielę (29-30 października) między godz. 23.30 a 6.00. W tym czasie pojawią się utrudnienia w działaniu systemu Alior Online i aplikacji Alior Mobile. Nie będzie można zrobić przelewu, płacić usługą BLIK oraz Alior Bankier.

Bank Pekao

Klienci Pekao powinni przygotować się na utrudnienia wywołane przez prace serwisowe. Zaplanowane są w niedzielną noc między godz. 2:30 (czas letni) a 3:30 (czas zimowy). Pojawi się wtedy problem z dostępnością serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay, Pekao24Makler oraz platformy eTrader Pekao.

ING Bank Śląski

Osoby, który mają konto w ING Banku Śląskim muszą przygotować się na przerwy techniczne podzielone na dwie tury. Pierwszy etap prac bank zrealizuje w nocy z soboty na niedzielę (29-30 października) między godz. 23:00 a 5:30. W tym czasie klienci nie będą mogli wypłacić gotówki z bankomatów, wpłacać pieniędzy do wpłatomatów ani korzystać z usług bankowości online. Przewidziane są utrudnienia w działaniu funkcji Moje ING, ING Business, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, płatności 3DSecure, specjalnego interfejsu PSD2. Prace serwisowe obejmą również opcję realizacji zakupu produktów w Moim ING i na stronie banku, m.in. pożyczki i konta, także oszczędnościowe.

Druga przerwa techniczna w ING Banku Śląskim obędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek (30-31 października) między północą a godz. 3:00. W tym czasie klienci napotkają na utrudnienia z dokonywaniem transakcji w urządzeniach sieci ING i PlanetCash.

Santander Bank Polska

Klienci banku Santander w nocy z soboty na niedzielę (29-30 października) nie będą mogli zrobić przelewu natychmiastowego, skorzystać z funkcji Przelew24 ani BLIK. Utrudnienia będą odczuwalne między godz. 1:30 a 3:30.

loader

RadioZET.pl