Zamknij

Zaskakująca decyzja Lidla. Debiutuje w nowej branży

08.02.2022 16:05

Znana sieć handlowa stawia na inwestycje w nowym sektorze. Czy nowy profil działalności sprawdzi się w czasie pandemii? Sprawdzamy, na co stawia Lidl.

Zaskakująca decyzja Lidla. Debiutuje w nowej branży
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nieruchomości stały się w czasie pandemii źródłem dużego zarobku dla deweloperów i inwestorów. W ostatnich latach wartość lokali mieszkalnych podwoiła się, a rynkowi eksperci szacują, że w 2022 roku ceny mieszkań także wzrosną.

Lidl dostrzegł potencjał w sektorze nieruchomości i prowadzi działalność deweloperską. Budynek pod brandem znanej marki sklepów powstanie w Niemczech.

Nieruchomości. Lidl inwestuje w rynek deweloperski. Wybuduje 82 mieszkania

Serwis wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że inwestycja Lidla nosi nazwę „Metropol” i znajduje się na terenie niemieckiego miasta  Sindelfingen. W sumie sieć wybuduje 82 mieszkania.

Budynek ma być kompleksem handlowo-usługowo-mieszkalnym, a firma stawia na konsultacje ze społecznością lokalną. Inwestycja była planowana już od kilku lat, a doświadczenie Lidl zdobywał podczas budowy we Frankfurcie i Londynie.

Na rynku nieruchomości rośnie nie tylko wartość mieszkań, ale także ceny materiałów i usług wykończeniowych. Fachowcy często narzekają, że nie są w stanie realnie oszacować ceny. Grupa PSB Handel poinformowała w styczniu, że ceny materiałów budowlanych w grudniu 2021 wzrosły rok do roku średnio o 24 proc., a w całym 2021 roku średni wzrost cen wyniósł 12 proc.

loader

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl