Zamknij

Zmiana w promocji Orlenu na paliwo tańsze o 30 groszy. Zacznie obowiązywać 1 lipca

29.06.2022 14:51
tankowanie samochodu
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

30 groszy na litrze paliwa mogą zaoszczędzić od 27 czerwca kierowcy posiadający aplikację VITAY po aktywowaniu specjalnego kuponu. Od 1 lipca nie będzie to już wymagane – z promocji będzie można skorzystać posiadając tylko plastikową kartę VITAY.

Ceny paliwa na stacjach Orlenu można obniżyć dzięki wakacyjnej promocji. Od 27 czerwca trzy razy w miesiącu kierowcy mogą zatankować po 50 litrów paliwa, płacąc za nie 30 groszy mniej, niż wynosi regularna cena. W praktyce zniżka jest zbyt mała, żeby korzystanie z promocji opłaciło się wszystkim kierowcom.

Od startu promocji minęło zalewie kilka dni, a branża jest już przekonana, że akcja Orlenu zostanie poważnie rozszerzona ze względu na „polityczne naciski”. Pierwsza zmiana, zapisana w regulaminie od początku, wejdzie w życie 1 lipca. Wtedy tańsze paliwo stanie się dostępne dla większej liczby kierowców.

Zmiany w promocji na paliwo Orlenu. 30 groszy taniej dla większej liczby klientów

Od 27 do 30 czerwca w promocji na tańsze paliwo na Orlenie dostępne jest tylko dla uczestników programu lojalnościowego VITAY, którzy zainstalowali na swoich telefonach aplikację mobilną koncernu. Po aktywowaniu kuponu i spełnieniu warunków wyliczonych w regulaminie mogą oni zakupić benzynę lub olej napędowy o 30 groszy taniej.

Klienci Orlenu, którzy posiadają tylko plastikową kartę VITAY, w tych pierwszych dniach z promocji na tańsze paliwo nie będą mogli skorzystać. Zmieni się to 1 lipca, kiedy do obniżenia ceny o 30 groszy na litrze nie będzie już niezbędne aktywowanie kuponu w aplikacji.

orlen_promocja_paliwo_02
fot.

zrzut ekranu z aplikacji VITAY

Żeby otrzymać promocyjny rabat w lipcu i sierpniu, wystarczy przed dokonaniem płatności za zatankowane paliwo zeskanować kartę VITAY. Obniżka naliczy się automatycznie na maksimum 50 litrów paliwa. Warunkiem uczestniczenia w promocji jest zatankowanie benzyny lub oleju napędowego bezpośrednio do zbiornika samochodu.

Objęte promocją zostaną 3 transakcje w lipcu i trzy w sierpniu. Taniej będzie więc można zatankować w wakacje maksymalnie 300 litrów paliwa. Maksymalna oszczędność wyniesie więc w tym czasie 90 zł.

Zniżka przysługiwać będzie tylko w przypadku „uiszczenia należności za zatankowaną benzynę lub olej napędowy za pośrednictwem gotówki, karty płatniczej akceptowanej na danej stacji paliw lub przy pomocy płatności BLIK”.

„Udzielenie rabatu jest niemożliwe w przypadku chęci uiszczenia płatności w sposób inny niż wskazany powyżej, w szczególności chęci uiszczenia płatności przy pomocy karty zakupowej, innej karty przedpłaconej, wszystkich kart flotowych PKN ORLEN, kart partnerskich (np. UTA, EUROWAG, DKV, inne), za pośrednictwem kiosku, aplikacji i/lub funkcjonalności ORLEN Pay bądź wpłatomatu” – zastrzegł Orlen.

RadioZET.pl/Orlen

CMjBQLDAsUGw=