Zamknij

Cały grudzień z zakupami na koszt firmy. Świąteczny prezent dla pracowników

05.12.2022 12:17

Pracodawca opłaci wszystkie grudniowe zakupy spożywcze pracowników. Taki prezent zafundował zatrudnionym jeden z holenderskich przedsiębiorców, który – jak przyznaje – nie oszacował jeszcze kosztów.

Zakupy na koszt firmy
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Boże Narodzenie to czas bonusów i premii w firmach. Część przedsiębiorców decyduje się na dodatki pieniężne, część na bony żywnościowe, a część na gotowe paczki świąteczne dla pracowników. Przeszło 100 pracowników firm trzech firm na południu Holandii otrzymało niecodzienny prezent świąteczny: przez cały grudzień będą mogli robić zakupy spożywcze na koszt swojego pracodawcy - poinformował dziennik „De Telegraaf”.

Wszystkie zakupy na koszt firmy. „Nie wiem, ile to będzie kosztować, firma ma się dobrze”

Benefity dla pracowników zazwyczaj są efektem wielomiesięcznej pracy nad budżetem i konsultacji z działem HR. W niewielkich firmach dodatki świąteczne zwykle są symboliczne i mają nieco bardziej spontaniczny charakter.

Na oryginalny pomysł na prezent dla swoich pracowników wpadł przedsiębiorca Joris Toonders, założyciel firm internetowych Yonego, Bambelo i Xpendy. Przedsiębiorca zdecydował, że w grudniu będzie fundował swoim pracownikom zakupy spożywcze.  Pracowników jest ponad stu. Koszty? Nieoszacowane.

 - Nie wiem, ile to mnie będzie kosztować – przyznał Toonders w rozmowie z „De Telegraaf” i dodał, że ufa swoim pracownikom i ma nadzieję, że „wszyscy będą się świetnie bawić”. - Firma ma się dobrze, a ja koncentruję się na perspektywie długoterminowej. Chcę pozytywnej kultury korporacyjnej, a szczęście pracowników jest tego częścią – mówił przedsiębiorca.

loader