Obserwuj w Google News

Ceny biletów PKP. Jest nowy „stary” cennik

1 min. czytania
01.03.2023 11:36
Zareaguj Reakcja

PKP Intercity najpierw podniosła ceny biletów, a po prawie dwóch miesiącach presji ze strony pasażerów i polityków przywróciła dawny cennik. Oto nowe, niższe stawki za przejazdy.

Nowy cennik PKP
fot. Marek BAZAK/East News

PKP od środy 1 marca przywraca dawny cennik. Bilety będą kosztować tyle, co przed podwyżką z 11 stycznia br. Jak podano, ceny bazowe na połączenia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe, zaś dla kategorii EIC i EIP – średnio o około 15 proc.

Ceny biletów PKP od 1 marca 2023

Przypomnijmy, że w styczniu spółka ogłosiła podwyżkę sięgającą 17,8 proc., co uzasadniała rosnącymi kosztami prowadzenia biznesu, w tym przede wszystkim coraz to wyższymi rachunkami za prąd.

Redakcja poleca

W ślad za niższymi cenami biletów jednorazowych obniżone będą także ceny biletów odcinkowych, Kart Intercity (uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach), jak również opłat za przewóz roweru, psa oraz bagażu.

„Osoby, które kupiły bilety odcinkowe lub Karty Intercity w cenach obowiązujących od 11 stycznia br. otrzymają możliwość zwrotu środków proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych” – czytamy w komunikacie.

Nowy cennik PKP
fot. PKP
Nowy cennik PKP
fot. PKP

Spółka obniżyła ceny biletów także po interwencji rządowej. 50 mln zł z budżetu państwa ma zasilić konto PKP Intercity, dzięki czemu spółka mogła wrócić do dawnych cen bez uszczerbku na płynności finansowej. Jak wynika z informacji przekazanej przez PAP, niewykluczone, że jeszcze w tym roku kolejne 50 mln zł zasili budżet przewoźnika.

RadioZET.pl/PAP