Zamknij

Czy 07.08 to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte?

04.08.2022 11:37

Niedziela 07.08 będzie niehandlowa, co oznacza, że zakupy zrobisz tylko w wybranych sklepach. Sprawdź, które będą otwarte 7 sierpnia. W jakich godzinach wybrać się do sklepu w tę niedzielę?

Niedziela niehandlowa 07.08
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niedziela niehandlowa czeka Polaków i tym razem. 7 sierpnia nie pozwoli na zakupowe szaleństwo. Dyskonty takie jak Kaufland, Lidl czy Auchan będą zamknięte. Wyjątek stanowią niektóre sklepy sieci Biedronka. W Warszawie np. w niedziele niehandlowe otwarte są dwa sklepy - przy ul. Kijowska 20 i Al. Jerozolimskie 54.

Czy niedziela 07.08 jest niedzielą handlową?

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę 7 sierpnia, podczas gdy nieczynna jest zdecydowana większość supermarketów? Między innymi w sklepach sieci Carrefour Express, Carrefour Market czy Żabka. Pamiętaj jednak, by wcześniej sprawdzić ich godziny otwarcia. W zależności od konkretnego sklepu te mogą być bardzo różne. Żabka na przykład, o ile od poniedziałku do soboty wszystkie sklepy otwarte ma od 6.00 do 23.00, tak w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej – np. od 11.00 do 20.00, a niektóre dłużej – nawet od 10.00 do 22.00.

Czy 07.08 zrobimy zakupy?

Czy 07.08 w niedzielę niehandlową zrobimy zakupy w innych miejscach? Tak, czynne są oczywiście stacje benzynowe. Otwarte będą także niektóre apteki i kwiaciarnie. Ponadto zakaz handlu w niedzielę niehandlową dnia 7 sierpnia, a także wszystkie inne, nie obowiązuje w przypadku piekarni, cukierni i lodziarni. Rzecz jasna zakupów w niedzielę niehandlową dokonywać można też przez internet. Otwarte są również punkty gastronomiczne, czyli różnego rodzaju restauracje, puby i bary. Czy 07.08 czynne są sklepy budowlane? Niestety w niedziele niehandlowe nie zrobimy zakupów w marketach takich jak Castorama, Obi czy Leroy Merlin.

loader

Gdzie jeszcze zrobimy zakupy w niedzielę niehandlową? Zgodnie z ustawą zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich, w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych czy w przypadku handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach. Sklepy otwarte będą też na lotniskach czy dworcach kolejowych.

Kiedy wypadają niedziele handlowe?

  • 28 sierpnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

RadioZET.pl/AN