Zamknij

Czy 11.12 to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte?

08.12.2022 17:17

Niedziela 11 grudnia 2022 roku będzie handlowa! To oznacza, że czynne będą wszystkie sklepy, włącznie z centrami handlowymi i dyskontami. Zakupy zrobisz niemalże w każdym miejscu. Nie będzie to jednak ostatnia niedziela handlowa w tym roku.

niedziela handlowa 11 grudnia
fot. Damian Klamka/East News

Niedziela handlowa to coś, na co przyszło nam trochę poczekać. Ostatnia miała miejsce 28 sierpnia. Ci, którzy jednak byli spragnieni zakupów w ostatni dzień tygodnia, wreszcie będą mogli poczuć zakupowe szaleństwo tuż przed startem nowego tygodnia. Termin niedzieli handlowej 11.12 rzecz jasna nie jest przypadkowy. Jego wybór ma związek ze świętami Bożego Narodzenia. Z tego też powodu handlowa będzie także kolejna niedziela - 18 grudnia.

Czy niedziela 11.12 jest niedzielą handlową?

11 grudnia, z racji handlowej niedzieli, zrobisz zakupy świąteczne - otwarte będą bowiem wszystkie galerie handlowe. Należy spodziewać się jednak tłumów! Ponadto tego dnia wybrać się możesz również na zakupy spożywcze. Otwarte będą dyskonty, które we wszystkie ostatnie niedziele pozostawały zamknięte. Mowa tu o takich sieciach jak Carrefour, Auchan, Biedronka, Kaufland czy Lidl. Czynne będą również mniejsze sklepy, które zazwyczaj ratowały Polaków w niedziele niehandlowe. Mowa tu między innymi o Żabkach czy sklepach sieci Carrefour Express.

Czy w niedzielę 11.12 zrobimy zakupy?

W niedziele niehandlowe przyzwyczailiśmy się, że otwarte są puby, bary czy restauracje. Podobnie będzie i 11 grudnia. Co do kwiaciarni, aptek czy cukierni, kwestia ich otwarcia pozostaje indywidualna. Mogą być czynne, ale mogą być też zamknięte. Zakupy w niedzielę wreszcie będzie jednak można zrobić w marketach budowlanych. 11.12 czynne będą między innymi Castorama, Obi czy Leroy Merlin. Otwarte pozostaną też stacje benzynowe, sklepy na lotniskach czy dworcach kolejowych. Zakupów oczywiście można dokonywać też przez internet.

Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2022 roku?

  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

RadioZET.pl/AN