Obserwuj w Google News

Czy 13.11 to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte?

Andreas Nicolaides
2 min. czytania
10.11.2022 23:06
Zareaguj Reakcja

Niedziela 13.11 będzie niehandlowa, co oznacza, że zakupy zrobisz tylko w wybranych sklepach. Sprawdź, które będą otwarte 13 listopada. W jakich godzinach wybrać się do sklepu w tę niedzielę?

niedziela handlowa
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niedziela handlowa to dzień, na który przyjdzie jeszcze trochę poczekać. 13 listopada nie pozwoli na zakupowe szaleństwo. Zamknięta będzie większość dużych sklepów, w tym dyskonty takie jak Kaufland, Lidl czy Auchan. Wyjątek stanowią niektóre sklepy sieci Biedronka. W Warszawie np. w niedziele niehandlowe otwarte są dwa - przy ul. Kijowska 20 i Al. Jerozolimskie 54.

Czy niedziela 13.11 jest niedzielą handlową?

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę 13 listopada, podczas gdy nieczynna jest zdecydowana większość supermarketów? Między innymi w sklepach sieci Carrefour Express, Carrefour Market czy Żabka. Pamiętaj jednak, by wcześniej sprawdzić ich godziny otwarcia. W zależności od konkretnego sklepu te mogą być bardzo różne. Żabka na przykład, o ile od poniedziałku do soboty wszystkie sklepy otwarte ma od 6.00 do 23.00, tak w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej – np. od 11.00 do 20.00, a niektóre dłużej – nawet od 10.00 do 22.00.

Czy 13.11 zrobimy zakupy?

Czy 13.11 w niedzielę niehandlową zrobimy zakupy w innych miejscach? Tak, czynne są rzecz jasna stacje benzynowe. Otwarte będą także niektóre apteki i kwiaciarnie. Ponadto zakaz handlu w niedzielę niehandlową dnia 13.11, a także wszystkie inne, nie obowiązuje w przypadku piekarni, cukierni i lodziarni. Rzecz jasna zakupów w niedzielę niehandlową dokonywać można też przez internet. Otwarte są również punkty gastronomiczne, czyli różnego rodzaju restauracje, puby i bary. Czy 13 listopada czynne są sklepy budowlane? Niestety w niedziele niehandlowe nie zrobimy zakupów w marketach takich jak Castorama, Obi czy Leroy Merlin.

Gdzie jeszcze zrobimy zakupy w niedzielę niehandlową? Zgodnie z ustawą zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich, w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych czy w przypadku handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach. Sklepy otwarte będą też na lotniskach czy dworcach kolejowych.

Kiedy wypadają niedziele handlowe?

  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

RadioZET.pl/AN