Zamknij

Czy 27.11 to niedziela handlowa? Które sklepy będą otwarte?

24.11.2022 19:38

Niedziela 27 listopada będzie niehandlowa. Tym samym zakupy zrobisz tylko w wybranych sklepach. Sprawdź, które będą otwarte 27.11 i w jakich godzinach można wybrać się do sklepu.

centrum handlowa
fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Niedziela handlowa niestety nie nadejdzie w ostatni weekend listopada. 27.11 znów czeka nas niedziela niehandlowa, co oznacza, że nie będziemy mogli pozwolić sobie na spacery po galeriach handlowych, a co najważniejsze - zakupy. Większość dużych sklepów, w tym dyskonty takie jak Kaufland, Lidl, Biedronka czy Auchan, pozostaną zamknięte.

Czy niedziela 27.11 jest niedzielą handlową?

Skoro w niedzielę 27 listopada zamknięte będą supermarkety, to gdzie będzie można wybrać się na zakupy? Wbrew pozorom wybór nie jest aż tak ograniczony, jak mogłoby się wydawać. W niedzielę niehandlową 27.11 otwarte będą między innymi sklepy sieci Carrefour Express, Carrefour Market czy Żabka. Pamiętaj jednak, by wcześniej sprawdzić godziny otwarcia. W zależności od konkretnego sklepu te mogą być bardzo różne. Żabka na przykład, o ile od poniedziałku do soboty wszystkie sklepy otwarte ma od 6.00 do 23.00, tak w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej – np. od 11.00 do 20.00, a niektóre dłużej – nawet od 10.00 do 22.00.

Czy 27.11 zrobimy zakupy?

Czy 27.11 w niedzielę niehandlową zrobimy zakupy w innych miejscach? Oczywiście. Otwarte są przede wszystkim stacje benzynowe, podobnie jak niektóre apteki i kwiaciarnie. Ponadto zakaz handlu w niedzielę niehandlową dnia 27.11, a także wszystkie inne, nie obowiązuje w przypadku piekarni, cukierni i lodziarni. Rzecz jasna zakupów w niedzielę niehandlową dokonywać można też przez internet. Czynne są również punkty gastronomiczne, czyli różnego rodzaju restauracje, puby i bary. Czy 27 listopada czynne są sklepy budowlane? Niestety w niedziele niehandlowe nie zrobimy zakupów w marketach takich jak Castorama, Obi czy Leroy Merlin.

loader

Gdzie jeszcze zrobimy zakupy w niedzielę niehandlową? Zgodnie z ustawą zakaz nie obowiązuje m.in. w placówkach handlowych w zakładach hotelarskich, w placówkach handlowych, w których przeważająca działalność polega na handlu prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych czy w przypadku handlu kwiatami, wiązankami, wieńcami i zniczami przy cmentarzach. Sklepy otwarte będą też na lotniskach czy dworcach kolejowych.

Kiedy wypadają niedziele handlowe?

  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

RadioZET.pl/AN