Facebook zaczyna być płatny. 65 zł miesięcznie

20.02.2023 13:40

Meta Verified – tak nazywana się subskrypcja, która pozwoli na pełniejsze korzystanie z Instagrama oraz Facebooka. Miesięczne opłaty wynoszą 11,99-14,99 dolarów, czyli maksymalnie około 65 złotych. Funkcja zostanie wprowadzona już w tym tygodniu – zapowiedział Mark Zuckerberg, szef Mety.

Mark Zuckerberg
fot. Jack Chan/Xinhua News/East News

Facebook idzie w ślady Twittera – za miesięczną opłatą można będzie otrzymać „niebieską odznakę” potwierdzającą zweryfikowanie konta. Płatne profile mają też otrzymać „zwiększoną widoczną i zasięgi” – dowiedział się Business Insider. Subskrypcja zadebiutuje w Australii i Nowej Zelandii, Zuckerberg zapowiedział, że „wkrótce” pojawi się w kolejnych krajach.

Facebook z płatną subskrypcją. Meta Verified za 14,99 USD

„Dzień dobry i ogłoszenie nowego produktu: w tym tygodniu rozpoczynamy wprowadzanie Meta Verified – usługę subskrypcji, która umożliwi zweryfikowanie swojego konta przy użyciu dowodu tożsamości, uzyskanie niebieskiej odznaki, dodatkowej ochrony przed podszywaniem się pod konta, które podają się za Ciebie i uzyskać bezpośredni dostęp do specjalistów od obsługi klientów” – napisał Mark Zuckerberg na Facebooku.

Szef Mety podał od razu cennik: za korzystanie ze zweryfikowanych kont użytkownicy będą zobowiązani płacić 11,99 dolarów miesięcznie w przypadku korzystania z serwisu przez przeglądarkę internetową lub 14,99 dolarów, jeśli używa się aplikacji Facebooka lub Instagrama poprzez aplikację na iOS.

Usługa Meta Verified „jeszcze w tym tygodniu”, a więc zapewne przed 24 lutego 2023, zostanie uruchomiona na antypodach, ma być także oferowana sukcesywnie w kolejnych krajach. Na razie nie wiadomo, kiedy subskrypcja miałaby pojawić się w Polsce ani czy ceny byłyby prostym przeliczeniem z cennika obowiązującego w Australii.

Business Insider dowiedział się od Mety, że płatne konta mają mieć ponadto „zwiększoną widoczność i zasięgi” w wyszukiwanych oraz rekomendacjach. Więcej szczegółów na razie nie podano.

loader

RadioZET.pl/Facebook/Business Insider