Zamknij

Kiedy samorządy dostaną obiecany węgiel? Jest odpowiedź PGG

Katarzyna Witwicka
01.12.2022 17:44

Polska Grupa Górnicza zapewniła, że samorządy, które będą sprzedawać mieszkańcom węgiel, otrzymają surowiec jeszcze przed świętami. Cena za tonę ma nie przekraczać 2 tys. zł.

Wegiel trafi do samorządów przed świętami
fot. Polska Press/East News

Węgiel trafi do samorządów przed świętami – zapewniła PGG. Na mocy podpisanej przez prezydenta ustawy to właśnie gminy mają zajmować się dystrybucją węgla. Mieszkańcy będą mogli nabyć surowiec maksymalnie za 2 tys. zł.

Węgiel jeszcze przed świętami. Deklaracja PGG

Samorządy, które zamówiły węgiel w Polskiej Grupie Górniczej, otrzymają surowiec najpóźniej do świąt Bożego Narodzenia.

Dajemy gwarancję jako PGG, że wszystkie samorządy, które zawarły z nami umowę dostaną węgiel w jak najszybszym czasie jeszcze przed świętami  wiceprezes ds. sprzedaży PGG S.A. Adam Gorszanów

Jak podano, już ponad 500 samorządów podpisało umowę ze spółką.- Proszę sobie przypomnieć, ile kosztował węgiel na składach prywatnych, które wykorzystywały i węgiel był powyżej 3 tysięcy złotych. Dzięki temu działaniu węgiel dla gospodarstw domowych będzie dostępny poprzez samorządy w cenie maksymalnej 2 tysięcy złotych – wyjaśnił przedstawiciel spółki.

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin pytany na antenie Radia Plus o postępy w dostarczaniu węgla do samorządów odparł, że „proces jest dynamiczny”. Jak dodał, większość samorządów już podpisała umowy z dostawcami węgla. - Na ok. 1800 umów podpisanych z samorządami, gminami, w ponad 350 jest już węgiel - dodał.

Poza PGG węgiel do gmin dostarczają także inne państwowe spółki: PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie oraz Lubelski Węgiel Bogdanka.

loader

RadioZET.pl/PAP