Kolejne masowe zwolnienia. Facebook „odchudzony” o 10 tys. osób

15.03.2023 08:08

Szef koncernu Meta Mark Zuckerberg zapowiedział kolejną rundę zwolnień masowych, mającą objąć 10 tys. pracowników. Pracę w Facebooku straci 13 proc. kadry.

Zuckerberg o zwolnieniach
fot. AP/EAST NEWS

Facebook należący to technologicznego giganta – korporacji Meta, szykuje masowe zwolnienia, które mają służyć „odchudzeniu i reorganizacji firmy”. „Podjąłem trudną decyzję” – napisał na Facebooku Zuckerberg.

Facebook zwolni 10 tys. osób

Szef technologicznego giganta poinformował, że zwolnienia zaczną się w kwietniu, zaś w niektórych przypadkach proces ten będzie trwał do końca roku. Zwolnienia mają dotyczyć m.in. zespołu prowadzącego rekrutację nowych pracowników. Poza zwolnieniem 10 tys. pracowników anulowane zostaną też plany zatrudnienia na 5 tys. nowych pozycji.

 

"Przez większą część naszej historii rok po roku notowaliśmy szybki wzrost przychodów i mieliśmy środki na inwestycje. Ostatni rok był upokarzającą pobudką. Zmieniła się gospodarka światowa, wzrosła presja konkurencji, a nasz wzrost znacznie zwolnił. Zmniejszyliśmy budżety, zmniejszyliśmy powierzchnię zajmowaną przez nas na rynku nieruchomości i podjęliśmy trudną decyzję o zwolnieniu 13 proc. kadry" - napisał Mark Zuckerberg.

To już kolejna runda zwolnień w tym bigtechu. W listopadzie 2022 roku ogłoszono zwolnienia 11 tys. pracowników. Problemy odczuł także Twitter. Po przejęciu sterów przez Elona Muska z pracy w tym przedsiębiorstwie zwolniono około połowę z 7,5 tys. pracowników. Zwolnienie blisko 10 tys. pracowników planuje także Amazon i McDonald’s.

loader

RadioZET.pl/PAP