Obserwuj w Google News

Koniec taniego paliwa? Tak kształtować się będą ceny na stacjach

2 min. czytania
06.10.2023 15:25
Zareaguj Reakcja

Podwyżki cen paliw zauważalne będą jeszcze przed wyborami – prognozują analitycy Refleksu. Kierowcy będą musieli przygotować się na nieco droższy październik.

Koniec taniego paliwa? Tak kształtować się będą ceny na stacjach
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER/East News

Ceny paliw we wrześniu pozytywnie zaskoczyły kierowców. Popyt na paliwa wzrósł, na stacjach tworzyły się kolejki, aż z czasem pojawiły się problemy z dostawami. Jak jednak zaznaczyli analitycy Refleksu „spadki cen benzyny 95 i diesla na stacjach zakończyły się we wrześniu”.

Ceny paliw w górę. Koniec taniego tankowania

Pierwszy tydzień października mija pod znakiem korekty cen paliw w górę. Zdaniem ekspertów w najbliższym czasie nie ma co liczyć na kolejne spadki.  

"Na stacjach największego gracza na rynku popularna 95 i diesel kosztują tyle, co przed tygodniem, czyli 5,99 zł/l lub mniej, ale już na stacjach należących do innych sieci lub stacjach niezależnych mamy pierwsze podwyżki. Na części z nich w skali tygodnia litr paliwa drożał nawet kilkanaście groszy na litrze lub więcej. W kolejnym tygodniu sytuacja będzie podobna. Na ponowne spadki nie mamy co liczyć" - przekazali analitycy w komentarzu.

Redakcja poleca

- Za benzynę bezołowiową 95 trzeba zapłacić 6,06 zł/l (+2 gr/l w ciągu tygodnia),
- Za bezołowiową 98 – 6,76 zł/l (-2 gr/l)
- Za olej napędowy 6,10 zł/l (+2 gr/l),
- Za autogaz – 2,99 zł/l (+3 gr/l)

Jak zaznaczyli analitycy, na początku października ubiegłego roku litr benzyny bezołowiowej 95 był droższy średnio o 52 gr, benzyny 98 o 62 gr, litr oleju napędowego kosztował więcej o 1,49 zł, a litr LPG o 12 gr.

Nie przegap