Obserwuj w Google News

Koniec znanych marek papierosów. „Ich miejsce jest w muzeum”

1 min. czytania
23.08.2023 11:41
Zareaguj Reakcja

Marlboro, L&M i Chesterfield. To znane miłośnikom tytoniu marki papierosów należące do koncernu Philip Morris. Palący będą mieli okazję zaoszczędzić i pieniądze i zdrowie. Tytoniowy gigant ogłosił, że wychodzi z branży.

Koniec znanych marek papierosów. „Ich miejsce jest w muzeum”
fot. Marek BAZAK/East News

Papierosy Marlboro przechodzą do historii. Decyzję o wyjściu z branży na łamach niemieckiego „die Welt” ogłosił przedstawiciel koncernu Markus Essing już w maju br. Z doniesień niemieckiej prasy wynika, że papierosy wyżej wymienionych marek całkowicie znikną z rynku najprawdopodobniej do 2025 roku.

Marlboro, L&M, Chesterfield. Do kiedy będą w sprzedaży?

Przedstawiciel koncernu Philip Morris ponownie wypowiedział się dla niemieckiej prasy. Jak podał portalspozywczy.pl, tytoniowy gigant chce wyjść z branży „tak szybko, jak to możliwe”.

Producent zdecydował o usunięciu z rynku najsłynniejszych marek papierosów. - Do 2025 roku chcemy przekonać ponad 40 milionów palaczy na całym świecie do niskoemisyjnych alternatyw - mówi Markus Essing, niemiecki szef Philip Morris w wywiadzie dla gazety Bild. 

Redakcja poleca

Koncern ma skupić się na sprzedaży alternatywnych produktów „o obniżonym ryzyku”.

Kilka miesięcy temu Essing ogłosił na imprezie w Berlinie: "Wycofamy się z branży tytoniowej i będziemy oferować wyłącznie produkty o obniżonym ryzyku". Jak dodał cytowany przez portalspożywczy.pl prezes Philip Morris International (PMI), Jacek Olczak, „miejsce papierosów jest w muzeum”.