Obserwuj w Google News

Krzysztof Jakubowski nie żyje. Współtworzył popularną markę odzieżową

2 min. czytania
21.09.2023 14:08
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Jakubowski nie żyje. O śmierci 52-letniego przedsiębiorcy poinformowała spółka Esotiq & Henderson S.A., której był prezesem i współtwórcą. Do firmy należą znane w Polsce marki bielizny. 

Krzysztof Jakubowski nie żyje
fot. Linkedin/Krzysztof Jakubowski

Krzysztof Jakubowski był prezesem Esotiq & Henderson, przedsiębiorstwa zajmującego się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych oraz kosmetycznych. W środę na stronie spółki poinformowano o śmierci biznesmena. “Esotiq & Henderson S.A. z głębokim żalem informuje, że w dniu dzisiejszym zmarł Prezes Zarządu i współtwórca Spółki – pan Krzysztof Jakubowski” - czytamy. W komunikacie nie podano więcej szczegółów.

Serwis parkiet.com opisał ścieżkę kariery zmarłego biznesmena. Krzysztof Jakubowski zaczął pracę w 1994 roku jako przedstawiciel handlowy u regionalnego dystrybutora amerykańskiego koncernu Procter & Gamble. Później pracował na podobnym stanowisku w Pepsico i Lisner.

Redakcja poleca

Krzysztof Jakubowski nie żyje

W lutym 1999 roku związał się z LPP, która obecnie jest jedną z największych polskich firm odzieżowych. Jak podał serwis wiadomościhandlowe.pl, Jakubowski pełnił tam funkcję dyrektora ds. sprzedaży marek Esotiq & Henderson. Spółka została wydzielona z Grupy LPP na przełomie 2010 i 2011 roku. “Krzysztof Jakubowski został członkiem zarządu nowej spółki, a w lipcu 2022 r. awansował na stanowisko jej prezesa” - czytamy. 

Esotiq & Henderson z siedzibą w Gdańsku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Twarzą marki Esotiq jest znana modelka Joanna Krupa. Obecnie spółka ma w Polsce 270 salonów własnych oraz działających na zasadach franczyzowych. W 2016 roku weszła na rynek niemiecki, otwierając tam swój pierwszy zagraniczny sklep.

Nie przegap