Zamknij

„Kurski mógłby zajmować znacznie wyższe stanowiska”. Glapiński chwali byłego prezesa TVP

08.12.2022 16:33

Szef banku centralnego Adam Glapiński podczas ostatniej w tym roku konferencji NBP odpowiedział na pytanie dotyczące nowej posady Jacka Kurskiego w Banku Światowym. – Ma najwyższe kwalifikacje – uzasadniał prezes NBP.

Glapiński o nowej pracy Kurskiego
fot. PAP/Radek Pietruszka

Jacek Kurski od grudnia pracuje w Banku Światowym. Były szef Telewizji Polskiej objął już stanowisko dyrektorskie szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. „Kandydatura Pana Jacka Kurskiego na stanowisko Alternate Executive Director została zgłoszona przez Prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym” – czytamy w komunikacie. Szef banku centralnego podczas konferencji prasowej został zapytany o kandydaturę Jacka Kurskiego i jego pracę w Banku Światowym.

„Kurski mógłby zajmować wyższe stanowiska”. Glapiński o nowej pracy byłego szefa Telewizji Polskiej

- Wszystko napisaliśmy już na naszej stronie internetowej. Proszę porównać życiorys innych pracowników Banku Światowego. Pan Jacek Kurski ma najwyższe kwalifikacje, mógłby zajmować znaczne wyższe stanowiska. Zna się na finansach i na ekonomii lepiej niż niejeden ekspert wypowiadający się w różnych stacjach telewizyjnych – mówił Adam Glapiński w odpowiedzi na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej NBP.

„W grudniu br. Pan Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. Obok Polski i Szwajcarii w jej skład wchodzą: Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Serbia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan.” – czytamy w komunikacie banku centralnego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Kurski na nowym stanowisku ma zarabiać nawet milion złotych rocznie.

loader

RadioZET.pl