Obserwuj w Google News

Nawet 900 złotych dopłaty do ferii zimowych. Trzeba spełnić dwa warunki

2 min. czytania
29.11.2023 08:50
Zareaguj Reakcja

Ferie zimowe 2023/2024 coraz bliżej. Rodzice mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 900 złotych na zimowy wyjazd z dziećmi. Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać dopłatę? Podpowiadamy.

Ferie zimowe 2023/2024
fot. EastNews

Ferie zimowe w tym roku rozpoczną się 15 stycznia. Jako pierwsze zimową przerwę będą miały województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie. Dla wielu rodziców zimowy wyjazd z dziećmi to zbyt duży wydatek. Uczniowie czekają na ferie, jednak większość z nich czas wolny od szkoły spędza po prostu w domu. Nie każdego stać na zagraniczny wyjazd na narty czy choćby kilka dni zorganizowanej wycieczki dla dzieci. Tygodniowy pobyt w górach kosztuje nawet 4 tysiące złotych. Dlatego warto wiedzieć, że w tym roku rodzice mogą skorzystać ze specjalnego dofinansowania. Taką możliwość stworzyła Fundacja „Szansa dla Gmin”, która ogłosiła program dopłat do zimowisk 2024. Trzeba spełnić dwa kryteria.

Dofinansowanie do ferii zimowych 2023/2024. Jak otrzymać dopłatę? Dwa ważne warunki

Fundacja “Szansa dla Gmin” ogłosiła rekrutację dzieci i młodzieży na wypoczynek zimowy 2024. To turnusy wyjazdowe z programem promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Dofinansowanie jest możliwe dzięki środkom Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Wynosi 900 zł dla każdego uczestnika. Aby skorzystać z dopłaty, trzeba spełnić dwa warunki. Program skierowany jest jedynie do:

  1. dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego;
  2. dzieci urodzonych w terminach od 1 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku.

Ferie zimowe 2024: ile zapłacą rodzice?

Zimowy wyjazd, do którego można dostać dofinansowanie, trwa 7 dni. Rodzice zapłacą 750 złotych za dzieci z dofinansowaniem lub 1650 zł za dzieci spoza dofinansowania. Dzieci i młodzież będą miały możliwość spędzenia ferii w jednym z ośrodków:

  • Dom Wczasowy Halina w Zakopanem
  • Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie
  • Kwatery Prywatne A. Sieczka w Poroninie
  • Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO Wołkowyja

Dofinansowanie do ferii 2024: co zrobić, by wziąć udział w programie?

Aby zapisać dziecko na kolonie, należy skontaktować się z Fundacją "Szansa dla Gmin", a następnie zapłacić zaliczkę w wysokości 200,00 złotych. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Źródło: Radio ZET/gazetaprawna.pl/ turysci.pl

Nie przegap