Obserwuj w Google News

Nowa sieć handlowa pojawi się w Polsce. Cel? Tysiąc sklepów

1 min. czytania
11.04.2023 13:35
Zareaguj Reakcja

Woolworth, sieć dyskontów przemysłowych z Niemiec, już w maju pojawi się w Polsce – podał serwis Wiadomoscihandlowe.pl. Sieć cały czas szuka nowych lokalizacji w naszym kraju, gdzie docelowo ma powstać 1000 sklepów.

Nowa sieć handlowa pojawi się w Polsce. Cel? Tysiąc sklepów
fot. defotoberg/Shutterstock

Woolworth to niemiecka sieciówka z przeszło 140-letnią historią. W wielkich halach tego sklepu znaleźć można przedmioty codziennego użytku: tekstylia domowe, artykuły gospodarstwa domowego, moda damska, męska i dziecięca, artykuły dekoracyjne i drogeryjne, artykuły papiernicze i pasmanteryjne.

Niemiecka sieć wkracza do Polski. W maju otwarcie sklepów

Jak podał serwis Wiadomoscihandlowe.pl, w tej chwili sieć liczy ponad 570 sklepów zlokalizowanych w niemieckich centrach miast i centrach handlowych. Ekspansja sieci niebawem obejmie także Polskę. Cel średnioterminowy to 1 tys. placówek.

Redakcja poleca

Na maj zapowiedziano otwarcie trzech sklepów: 8 maja pierwszy dyskont zostanie otwarty w Krakowie, 12 maja w Poznaniu, a 26 maja w Warszawie. Plany ekspansji w Polsce są ambitne: nawet do 20 nowych sklepów rocznie. „W perspektywie średnio-terminowej sieć chce w Europie stworzyć sieć 5 tys. domów i punktów handlowych. Na polski rynek ma przypaść znaczna część z tego planu, czyli 1000 sklepów” – podał serwis.

RadioZET.pl/Wiadomoscihandlowe.pl