Obserwuj w Google News

Nowe stawki za gaz. Przedsiębiorcy zapłacą o połowę mniej

1 min. czytania
28.02.2023 16:19
Zareaguj Reakcja

„Gaz dla Biznesu” o ponad połowę taniej. Należąca do Grupy Orlen spółka PGNiG ogłosiła nowy cennik. Największy sprzedawca gazu w Polsce obniżył cenę bazową surowca.

tańszy gaz dla firm
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Gaz dla biznesu od PGNiG Obrót Detaliczny od 15 marca będzie tańszy. Stawki dla odbiorców biznesowych w cenniku "Gaz dla Biznesu" nie wyniosą więcej niż 353 zł za MWh, czyli o 55 proc. mniej.

Gaz dla firm tańszy. Nowy cennik PGNiG

Jak podało PGNiG OD, cena 353 zł netto za MWh dla odbiorców biznesowych, rozliczających się na podstawie Cennika „Gaz dla Biznesu” nr 9 będzie obowiązywać do 1 kwietnia 2023 r.

Redakcja poleca

W komunikacie Orlenu czytamy, że połączenie się spółek oraz stabilizacja cen na europejskim rynku gazu pozwoliło „zwiększyć możliwości działania”.

„Dwa miesiące po styczniowej obniżce o 19 proc. cennika Gaz dla Biznesu, obniżamy dotychczasową cenę bazową o ponad połowę i wprowadzamy nowy sposób kształtowania ceny gazu w ofercie dla klientów biznesowych” - mówił prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Od 1 do 30 kwietnia cena za gaz będzie już wynikała wprost z nowego Cennika „Gaz dla Biznesu” nr 10, który będzie tzw. cennikiem indeksowanym i „umożliwi oferowanie klientom biznesowym cen gazu opartych na notowaniach giełd towarowych, w tym Towarowej Giełdy Energii”. Ceny będą podawane z miesięcznym wyprzedzeniem.

RadioZET.pl/Grupa Orlen/PAP