Zamknij

Nowy fast-food w Polsce. McDonald’s będzie miał konkurencję

05.12.2022 14:44

Amerykański Popeyes wkracza do Polski. W 2023 roku na fast-foodowej mapie pojawią się nowe restauracje właściciela m.in. Burger Kinga. McDonald’s będzie miał konkurencję?

Amerykański burger w Polsce
fot. TRIPPLAAR KRISTOFFER/SIPA/East News

Popeyes to amerykańska sieciówka fast-foodowa działająca od niemal 50 lat. Jak podał serwis branżowy horecanet.pl, właściciele marki, czyli Restaurant Brands International i McWin otworzą nowe restauracje m.in. w Czechach, Rumunii i w Polsce. Giganci na tym rynku chcą także rozwijać markę już istniejącą w Polsce: Burger Kinga.

Nowy fast-food w Polsce. Popeyes już w 2023 roku

„Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten kamień milowy z McWin i jesteśmy przekonani, że ich duże doświadczenie w rozwijaniu biznesu przełoży się na udaną ekspansję naszych kultowych marek w Europie Wschodniej – powiedział cytowany w komunikacie David Shear, prezes International Restaurant Brands International Inc., spółki macierzystej Burger King i Popeyes.

 

Nowoorleańska restauracja serwuje głównie kurczaki. W menu znajdziemy burgery, kanapki, zestawy z napojem i z frytkami, a także owoce morza. Popeyes działa na całym świecie, choć głównie w USA. Łącznie w ponad 50 lokalizacjach ma ponad 3,7 tys. restauracji.

Nie jest jeszcze znana dokładna data otwarcia nowych restauracji w Polsce, ani ich lokalizacja. Portalspozywczy.pl donosi jednak, że polski oddział Popeyes ma mieć siedzibę we Wrocławiu.

loader

RadioZET.pl