Obserwuj w Google News

Ostatnia chwila na wniosek do ZUS. Urząd zwraca pieniądze

1 min. czytania
05.06.2023 13:14
Zareaguj Reakcja

ZUS wydłużył termin na składanie wniosków o zwrot nadpłaty ze składki zdrowotnej z 1 do 5 czerwca. To ostatni dzień dla płatników, by ubiegać się o pieniądze.

ZUS oddaje pieniądze
fot. Marek BAZAK/East News

ZUS zwróci płatnikom pieniądze ze składki zdrowotnej. Warunkiem jest jednak złożenie wniosku, na co podatnicy mają czas jedynie do poniedziałku 5 czerwca. Zakład wyjaśnił, kto i w jaki sposób powinien złożyć dokumenty.

ZUS. Wniosek o zwrot nadpłaconej składki

Składka zdrowotna i zasady jej rozliczania przeszły rewolucję ufundowaną przez Polski Ład. Od 1 stycznia minionego roku składka obliczana jest na nowych zasadach w zależności od rodzaju i formy prowadzonego biznesu. Wielu przedsiębiorców, chcąc uniknąć problemów z ZUS-em, przepłaciło. Urząd musi teraz oddać przedsiębiorcom pieniądze.

 

Redakcja poleca

Wnioski o zwrot należy złożyć elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wniosek o zwrot nadpłaty zostanie automatycznie utworzony na profilu płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Należy przygotowany dokument sprawdzić i podpisać, a następnie wysłać go do ZUS-u.

Nadpłatę ZUS przekaże na rachunek bankowy, który jest zapisany na koncie płatnika składek, najpóźniej do 3 sierpnia. Nadwyżka na koncie w ZUS może być wykorzystana na poczet ewentualnych zaległości.

RadioZET.pl/ZUS