Zamknij

Kolejna spółka wypowie klientom umowy. „Koniec sprzedaży od 1 stycznia 2023”

22.11.2022 11:42

PGNiG Obrót Detaliczny zaprzestaje od 1 stycznia 2023 r. sprzedaży energii elektrycznej – poinformowała spółka. Co z odbiorcami indywidualnymi i biznesowymi?

PGNiG nie bedzie sprzedawać prądu
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Gaz i prąd w dobie rekordowo wysokiej inflacji stały się dobrami deficytowymi. Cena surowców poszła w górę, czego nie da się nie zauważyć, patrząc na rachunek za energię. W tak niepewnym czasie najpierw Tauron poinformował klientów o konieczności wypowiedzenia umów na gaz, potem zaś PGNiG Obrót Detaliczny poinformował o zaprzestaniu sprzedaży prądu.

PGNiG Obrót nie będzie sprzedawać energii

„Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych oraz odbiorców biznesowych wpisanych do rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) odbędzie się automatycznie” - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

 

Jak czytamy, PGNiG Obrót Detaliczny to spółka, która kupuje energię elektryczną na Towarowej Giełdzie Energii.

 

Tu obowiązują ceny rynkowe znacząco wyższe od tych, które są gwarantowane przez rząd. Dlatego w trosce o dobro naszych dotychczasowych klientów, jako odpowiedzialna firma proponujemy najbardziej korzystne dla nich rozwiązanie. Umowy z nowymi sprzedawcami zagwarantują naszym dotychczasowym Klientom – gospodarstwom domowym – kilkukrotnie niższą cenę niż ta, którą musiałby zaproponować PGNiG Obrót Detaliczny

Henryk Mucha, PGNiG Obrót Detaliczny

Zmiana dostawcy nie będzie wymagała od klientów żadnej aktywności. Jak dodano, klienci będą mieli automatycznie zapewnione dostawy prądu bez żadnych przerw i dodatkowo w ustawowo gwarantowanej cenie.

PGNiG tłumaczy, że klienci mogą także samodzielnie wybrać nowego sprzedawcę energii elektrycznej i podpisać umowę na wybranych przez siebie warunkach. Jest to bezpłatne i nie powoduje „żadnych komplikacji”.

loader

RadioZET.pl/PAP