Obserwuj w Google News

Pierwszy konkret Koalicji Obywatelskiej na wybory. Michał Kołodziejczak ogłasza

2 min. czytania
09.09.2023 10:21
Zareaguj Reakcja

Znamy pierwszy wyborczy konkret Agrounii. Zostanie utworzony Fundusz Stabilizacyjny. - Koniec z przeciąganiem płatności za żywność. Koniec z przeciąganiem płatności dla producentów rolnych za dostarczoną żywność sprzedawaną przez rolników — ogłosił Michał Kołodziejczak. - W takie sytuacje powinno wejść państwo i nieuczciwego dłużnika skutecznie ścigać - ocenił.

Michał Kołodziejczak
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Michał Kołodziejczak ogłosił pierwszy wyborczy konkret KO na wybory parlamentarne 2023. - Dziś wielu oszustów, cwaniaków nie płaci na czas za dostarczone produkty rolne. Przeciąga czas zapłaty, a często nie płaci nigdy. Rolnicy i producenci żywności muszą iść do sądu, który nie działa. Zgłaszają te sprawy na prokuraturę, która nic w tych tematach nie robi, a oni za swoje produkty nie dostają pieniędzy - mówił lider Agrounii.

Pierwszy konkret KO na wybory. Powstanie Fundusz Stabilizacyjny

Zapowiedział, że zgodnie z pomysłem KO Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta ma otrzymać specjalne narzędzia prokuratorskie. — Będzie prokuratorem zwykłych ludzi, w których obronie będzie stał i będzie dochodził — tłumaczył.

Na czym ma polegać Fundusz Stabilizacyjny? - Jeżeli dana firma nie płaci rolnikowi za dostarczone produkty, te zobowiązania przejmuje państwo. Wypłaca producentowi pieniądze i ściąga z oszusta, który nie płaci na czas pieniądze - mówił w sobotę rano Kołodziejczak podczas konferencji prasowej.

Redakcja poleca

Konwencja PO w Tarnowie

W sobotę cztery partie zaprezentują na konwencjach swoje programy wyborcze. W Końskich wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawi konkrety programowe PiS. W Tarnowie odbędzie się kongres Koalicji Obywatelskiej, Nowa Lewica ogłosi swoje propozycje w Poznaniu, a Trzecia Droga - w Warszawie.

O godz. 12 ma się rozpocząć kongres programowy Koalicji Obywatelskiej pod hasłem "100 konkretów na 100 dni". W połowie sierpnia lider PO Donald Tusk zapowiedział, że podczas kongresu zostanie zaprezentowany program nie tylko na cztery lata, ale też 100 konkretów na pierwszych 100 dni rządzenia. - Tam będzie naprawa państwa, proste decyzje, które obniżą ceny – mówił Tusk.

Nie przegap