Obserwuj w Google News

PKP Intercity podnosi ceny. Prawie o jedną piątą drożej

1 min. czytania
04.01.2023 15:58
Zareaguj Reakcja

Już od środy 11 stycznia podróże koleją będą droższe, a podwyżki cen biletów sięgną prawie 18 proc. PKP Intercity nowy cennik uzasadniła wzrostem cen energii elektrycznej.

PKP Intercity podnosi ceny
fot. Albin Marciniak/East News

Inflacja nie ominęła spółki PKP Intercity. Rosnące ceny energii dały się przewoźnikowi we znaki i zmusiły spółkę do podwyżek cen biletów. Jak poinformowano, nowy cennik obowiązywać będzie od 11 stycznia br.

Nowe ceny biletów PKP. Będzie drożej

Spółka uzasadniła, że podwyżki to konieczny krok w dobie rosnących cen energii elektrycznej. Jak dodano, nie bez znaczenia pozostała „oferta cenowej konkurencji”, która skłoniła PKP Intercity do podwyżek.

Redakcja poleca

Podkreślono, że zmiana cen biletów nie zrekompensuje skutków znaczącego wzrostu kosztów prowadzenia działalności przez PKP Intercity, a jedynie częściowo je złagodzi. O ile wzrosną ceny?

Na podstawie przeprowadzonych szczegółowych analiz PKP Intercity podnosi ceny bazowe biletów jednorazowych w poszczególnych kategoriach pociągów średnio w wysokości:

• 17,8 proc. dla kategorii EIP;

• 17,4 proc. dla kategorii EIC;

• 11,8 proc. dla kategorii TLK/IC.

Redakcja poleca

W ślad za aktualizacją cenników biletów jednorazowych, zaktualizowane zostają także ceny biletów odcinkowych. Te zmienia się średnio o 10 proc., pozostawiając je na poziomie konkurencyjnym  wobec oferty innych przewoźników kolejowych” – czytamy w komunikacie spółki.

RadioZET.pl/PKP Intercity