Obserwuj w Google News

Podwójna emerytura w grudniu. ZUS szybciej wypłaci pieniądze

2 min. czytania
20.11.2023 08:56
Zareaguj Reakcja

Seniorzy, którzy jako pierwsi otrzymują wypłaty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w grudniu najpewniej cieszyć się będą podwójnym transferem. „Fakt” przypomniał o zmianie w kalendarzu emerytalnym.

Podwójna emerytura w grudniu. ZUS szybciej wypłaci pieniądze
fot. Marek BAZAK/East News

Emerytury w grudniu dla części seniorów mogą stać się wyjątkowo hojnym zastrzykiem gotówki. Wszystko za sprawą kalendarza wypłat. Zdaniem dziennika nawet milion osób odnotuje w tym miesiącu podwójne świadczenia.

Podwójna emerytura w grudniu

ZUS, co do zasady, wypłaca renty i emerytury w terminach: 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia miesiąca. W minionych latach seniorzy, którzy zwykle otrzymują pieniądze 25. lub 1. dnia miesiąca, przelew z ZUS odnotowywali przed tymi datami. Część seniorów dostawała pieniądze przed świętami Bożego Narodzenia, a ci, którzy mieli otrzymać świadczenie 1 stycznia, środki odnotowali jeszcze w grudniu.

Redakcja poleca

Jak czytamy w „Fakcie”, podobnie może być w tym roku, dzięki czemu ci, którzy otrzymują emerytury 1. dnia miesiąca w grudniu odnotują podwójny przelew: na początku i na końcu miesiąca – jeszcze przed zabawą sylwestrową.

„Wszyscy seniorzy powinni dostać grudniową wypłatę jeszcze przed świętami. W pierwszym tygodniu grudnia wypłat doczekają osoby mające termin przelewy lub przekazu ustalony na 5., 6. lub 10. dzień miesiąca (10 grudnia to niedziela, więc wypłata powinna dojść 8 grudnia). Kto ma termin na 15 i 20 grudnia może się spodziewać pieniędzy o czasie. Wcześniej – bo jeszcze przed Wigilią – wypłaty dotrą do osób mających termin przelewu lub przekazu na 25 grudnia” – czytamy w dzienniku.

Źródło: Radio ZET/ „Fakt”

Nie przegap