,

Potańcówki z dopłatami od rządu. Nawet do 10 tys. zł za zabawę

19.05.2023 15:00

Do 10 tysięcy złotych dopłaci państwo do organizacji wiejskich potańcówek latem i jesienią – zapowiedział Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi podległy ministrowi rolnictwa. Zabawy dofinansowane przez rząd będą trwały w czasie największego nasilenia kampanii przed wyborami parlamentarnymi.

Potańcówki wiejskie z dopłatami
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News, zdj. ilustracyjne

Potańcówki wiejskie z dopłatami od państwa do 10 tysięcy złotych dla ich organizatorów – ogłosił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, instytucja kultury podległa Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zafunduje ona zabawy w gorącym czasie kampanii przed wyborami parlamentarnymi 2023.

Organizatorzy takich potańcówek dostaną od państwa 10 tys. złotych bezzwrotnego dofinansowania, jeśli zorganizują takie zabawy między sierpniem a październikiem. O środki mogą ubiegać się:

  • koła gospodyń wiejskich,
  • ochotnicze straże pożarne,
  • organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej),
  • samorządowe instytucje kultury.

Potańcówki z dopłatami. Do 10 tys. zł za zabawę od rządu

NIKiDW zaznacza, że dofinansowane mogą zostać typowe zabawy, z lokalnymi akcentami. "Warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki. Przy realizacji zadania rekomendowane jest podkreślenie roli lokalnej gwary oraz strojów ludowych" – czytamy w komunikacie Instytutu.

Zgodnie z regulaminem wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek, jednak w jego ramach można ubiegać się o dofinansowanie organizacji więcej niż jednej potańcówki. Warunkiem jest nieprzekroczenie maksymalnej kwoty dofinansowania tj. do 10 tys. zł.

"Nabór wniosków rozpoczynamy 22 maja i będzie on trwał do 16 czerwca. Po tym czasie wnioski podlegają ocenie formalnej oraz merytorycznej. Ogłoszenie wyników programu planujemy na koniec lipca" – przekazał NIKiDW.

loader

RadioZET.pl/Nikidw.edu.pl

Logo radiozet Dzieje się