Rozliczenie PIT za 2022 rok. Ważny komunikat MF. „Usługa nie jest dostępna”

02.02.2023 14:53

Ci, którzy chcieli sprawdzić w sieci, jaką częścią swojej pensji podzielili się ze skarbówką za pośrednictwem płatnika, muszą jeszcze poczekać. Resort finansów poinformował, kiedy usługa Twój e-PIT będzie dostępna.

Twój e-PIT laptop
fot. Kamil Krukiewicz/REPORTER/East News

Twój e-PIT ruszy 15 lutego 2023 roku. Usługa ta który ułatwi wybranym podatnikom rozliczenie się ze skarbówką.  W przypadku np. najpopularniejszej deklaracji PIT-37, nawet jeśli podatnik nic nie zrobi i nie sprawdzi zeznania, deklaracja zostanie automatycznie zaakceptowana w maju.

Twój e-PIT jeszcze nie działa

Usługa Twój e-PIT będzie nieczynna od 3 do 14 lutego – poinformowała PAP Krajowa Administracja Skarbowa. Jak wynika z informacji KAS, powodem są przygotowania do rozliczenia podatku za 2022 r.

- Od 3 do 14 lutego br. będą prowadzone prace serwisowe w usłudze Twój e-PIT w związku z przygotowaniem zeznań podatkowych za 2022 rok. Zapraszamy ponownie do usługi 15 lutego - poinformowała PAP rzeczniczka Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska.

Z usługi skorzystają też rozliczający się na formularzach PIT-28 lub PIT-36, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ale składają te zeznania z uwagi na uzyskiwane przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, rozliczanych poza działalnością gospodarczą.

Zeznanie podatkowe za rok ubiegły należy złożyć do 2 maja 2023 roku.

Pomagamy dzieciom z całego kraju odzyskiwać zdrowie i samodzielność. Wspieramy najbardziej potrzebujących z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Wyrównujemy ich szanse na lepszą przyszłość. Z roku na rok przybywa podopiecznych Fundacji Radia ZET. Teraz, w czasie wojny w Ukrainie, jesteśmy potrzebni jeszcze bardziej. Jak przekazać 1,5 proc. podatku Fundacji Radia ZET? Jeżeli korzystasz z usługi e-PIT to zachęcamy do zalogowania się na swoje konto. Deklaracja podatkowa zawiera pole w które należy wpisać numer KRS organizacji pożytku publicznego (KRS Fundacji Radia ZET to 0000127204).

loader

RadioZET.pl/PAP